آمار پلیس راهور از مرگ و میر در شب‌های خاموشی بزرگراه‌ها | از شکایت عنابستانی بی‌خبرم پلیس راهور ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: در بهمن‌ماه سال گذشته ۲۶ نفر از هموطنان را به دلیل خاموشی بزرگراه‌ها از دست دادیم که با برگشت روشنایی به معابر، این عدد کاهش پیدا کرد. 

به گزارش مهر، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در نخستین نشست خبری سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: پلیس راهور تهران برای دومین سال متوالی پلیس راهور تهران در کاهش تصادفات و حوادث موفق و برتر بوده است. حدود ۴۰ درصد از تصادفات سال ۹۹ مربوط به عابران پیاده بود و اقدامات زیادی توسط شهرداری تهران انجام شد تا توانستیم سهم عابران پیاده را در تصادفات ۸ درصد کاهش دهیم.

 

سردار حمیدی گفت: حدود ۴۴ درصد از حوادث سال گذشته مربوط به موتورسیکلت بود و نسبت به سال‌های گذشته این حوادث ۸ درصد افزایش داشت. همچنین تردد موتورسیکلت در پایتخت ۱۵ درصد افزایش داشت. ۱۶ درصد از تصادفات سال ۹۹ هم مربوط به خودروهای سواری بود. در بهمن ماه سال گذشته ۲۶ نفر از هموطنان را به دلیل خاموشی بزرگراه‌ها از دست دادیم که با برگشت روشنایی به معابر این عدد کاهش پیدا کرد.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: در سال ۹۹ رقم تصادفات منجر به فوت به حدود ۵۶۰ نفر رسید. البته باید صبر کنیم تا پزشکی قانونی آمار نهایی اسفندماه را اعلام کند.

 

سردار حمیدی با اشاره به برنامه‌های راهور برای سال ۱۴۰۰ افزود: ساماندهی موتورسیکلت سواران، اجرای جدی تری طرح موتوریار، ساماندهی بار شهری، ساماندهی خودروهای جرثقیل‌دار و همچنین ساماندهی حوزه‌های مربوط به عابرین پیاده از اهداف ما در سال ۱۴۰۰ است. در حوزه اصلاحات هندسی هنوز جای کار است و خیلی از زیرگذرها باید راه اندازی شود و خیلی از معابر نیاز به ایمن سازی دارد، همچنان نصب نیوجرسی در بزرگراه‌ها را دنبال می‌کنیم.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در بخش دیگری از صحبتش به آمار ابتلای نیروهای پلیس راهور به کرونا اشاره کرد و گفت: ۴ نفر از مأموران پلیس راهور بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و بیشترین آسیب را از ویروس کرونا پلیس راهور دید.

 

سردار حمیدی در ادامه گفت: تهران نزدیک به ۴ میلیون سفر کاری دارد. برای همین معیار ممنوعیت‌های ترددی را در استان تهران در نظر گرفته‌ایم نه شهر تهران. طبق قانون ساکنان هر شهر و استان باید پلاک بومی داشته باشند و افرادی که پلاکشان را تغییر نداده‌اند، زودتر باید این کار را انجام دهند، اما فعلاً پلاک‌های غیربومی که در محدوده تهران تردد می‌کنند، جریمه نمی‌شوند.

 

رئیس پلیس راهور فاتب در پایان با اشاره به اجرای محدودیت‌ها کرونایی از روز گذشته و تاثیر آن بر ترافیک گفت: هنوز تاثیر محسوسی را در کاهش ترافیک مشاهده نکردیم.

 

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا از شکایت علی‌اصغر عنابستانی، نماینده مجلس مطلع شده‌اید و کیفرخواستی علیه شما صادر شده گفت: از شکایت عنابستانی که بهمن سال گذشته بر سر ورود غیرمجاز به خط ویژه با سرباز پلیس راهور درگیر شده بود، بی‌خبرم و چیزی تا الان نشنیده‌ام.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------