اخذ جریمه میلیونی برای آتش زدن اراضی کشاورزی  آتش زدن اراضی کشاورزی,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک ازشناسایی و محکومیت عامل سوزاندن اراضی زراعی در قرچک خبر داد و گفت: آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی جرم است. 

به گزارش ایسنا، محمدطاهر ظاهری با اعلام این خبر گفت : در پی شکایت شهروندان مبنی بر مشاهده دود غلیظ در اطراف جاده کمربندی جنوبی این شهرستان، کارشناسان این اداره در قالب گشت مشترک با جهاد کشاورزی به منظور تحقیق و بررسی موضوع به محل اعزام شدند و کار کارشناسی صورت گرفت.  

 

وی افزود: پس از انجام تحقیقات دقیق و کشف هویت عامل این تخلف، پرونده قضائی از سوی اداره حفاظت محیط زیست قرچک برای برخورد قانونی و پیگیری موضوع تشکیل شد که پس از بررسی، رأی محکومیت صادر و جریمه قطعی هشت میلیون تومانی برای فرد خاطی در نظر گرفته شد.  

 

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، ظاهری خاطرنشان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت گندم و جو و برخی محصولات کشاورزی از کشاورزان تقاضا می شود، پس از برداشت محصول خود بقایای آن را آتش نزنند چرا که مطابق ماده  ۲۰ قانون هوای پاک این عمل جرم و مستوجب مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی است و عاملان این اقدام پیگیری می‌شوند و محکومیت در محاکم قضایی را در پی دارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------