عربستان دهمین لیگ جهان می‌شود!لیگ عربستان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
ولیعهد عربستان از پروژه سرمایه‌گذاری و خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی در این کشور خبر داد.

به گزارش فرارو، محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد و نخست وزیر عربستان، پس از تکمیل فاز اول، از پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری و خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی خبر داد و آن را به صورت رسمی آغاز کرد.

 

این برنامه بلندمدت ولیعهد سعودی، به منظور دستیابی به اهداف چشم‌انداز عربستان ۲۰۳۰ در بخش ورزش است. هدف از این پروژه، ایجاد یک بخش ورزشی موثر، از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و توانمندسازی آن برای کمک به توسعه بخش ورزش است.

 

سعودی.‌ها قصد دارند به منظور بهره‌وری تیم‌های ملی، باشگاه‌های ورزشی و ورزشکاران، این برنامه را پیش ببرند. پروژه مذکور در مرحله فعلی شامل دو مسیر است که اولین مورد، تایید شرکت‌های بزرگ سرمایه گذاری در باشگاه‌های ورزشی در ازای خرید آن‌ها و دومی ارائه تعدادی از باشگاه‌ها برای خصوصی‌سازی در پایان سال ۲۰۲۳ است.

 

انتقال و خصوصی سازی باشگاه‌ها به طور کلی با هدف دستیابی به جهش‌های کیفی در رشته‌های مختلف ورزشی در عربستان تا سال ۲۰۳۰ است تا لیگ این کشور را به جمع ۱۰ لیگ برتر جهان برساند.

 

علاوه بر این، بن سلمان قصد دارد تا با افزایش درآمد‌های لیگ از ۴۵۰ میلیون ریال سعودی به بیش از ۱.۸ میلیارد ریال سعودی (۲۴ هزار میلیارد تومان) در سال و افزایش ارزش بازار لیگ حرفه‌ای عربستان از ۳ میلیارد ریال به بیش از ۸ میلیارد ریال (۱۰۸ هزار میلیارد تومان)، لیگ عربستان را به یکی از لیگ‌های برتر جهان تبدیل کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------