آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

جزییات ویژه برنامه دربی ۹۷/ اعلام نام گزارشگر و مهمانان

در فاصله چند ساعت مانده به آغاز برگزاری نود و هفتمین دربی پایتخت، نام گزارشگر و مهمانان ویژه برنامه ای که به همین منظور…

تغییر در کابینه رئیسی؛ فارسی به وزارت ورزش نزدیک شدوزارت ورزش و جوانان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
در حالی که روز گذشته در تازه ترین گمانه زنی ها از لیست نهایی کابینه، حمید سجادی جایگزین کیومرث هاشمی شده بود، گویا کابینه دوباره تغییر کرده است.

به گزارش طرفداری، وقتی تصمیم سازان دولت جدید نام کیومرث هاشمی، علیرضا فارسی و عبدالله ارجائی را به عنوان سه گزینه نهایی برای معرفی وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به ابراهیم رییسی دادند، گفته شد این اسامی برای استعلام نهایی به نهادهای نظارتی داده می شود تا در نهایت یکی از این گزینه ها به شرط احراز و تایید صلاحیت، برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی شود. باتوجه به فعالیت کیومرث هاشمی به عنوان رییس ستاد ورزش رییس جمهور در دوران انتخابات دوازدهم و سیردهم ریاست جمهوری، به نظر می رسید شانس اول در میان این سه گزینه نهایی، کیومرث هاشمی باشد اما در این میان سابقه همکاری ارجائی با ابراهیم رییسی در مشهد، کفه ترازو را به نفع او سنگین می کرد و تمایل رییس جمهور به سپردن وزارت خانه های مرتبط با نسل جوان (سه وزارتخانه ورزش، فرهنگ و علوم) به چهره های دانشگاهی، شانس علیرضا فارسی را هم بالا می برد.

 

تردید دولت و تغییر حمید سجادی

در ادامه وقتی اعلام شد ارجائی قرار است شهردار مشهد شود و کیومرث هاشمی مایل است مجددا به همان صندلی ریاست کمیته ملی المپیک برگردد، به نظر می رسید علیرضا فارسی یک قدم از بقیه جلوتر باشد تا این که روز گذشته لیست آخرین کابینه احتمالی منتشر و مشخص شد حمید سجادی، قهرمان اسبق دوومیدانی کشور گزینه شماره یک وزارت ورزش برای معرفی به مجلس است اما گویا مخالفت های آشکار و پنهان نمایندگان مجلس با معرفی حمید سجادی باعث شده دولت جدید برای معرفی او به مجلس دچار تردید شود.

 

 گفته می شود نمایندگان مجلس تمایلی به دادن رای اعتماد به حمید سجادی ندارند و این نگرانی برای دولت پیش آمده که گزینه وزارت ورزش و جوانان رای اعتماد نیاورد و این وزارتخانه 3 ماه با سرپرست اداره شود و این فضای بلاتکلیفی که طی ماه های اخیر در ورزش ایران حاکم شده، تداوم داشته باشد.

 

ترس از تکرار تجربه تلخ ورزش

از روز گذشته که اسم حمید سجادی به عنوان وزیر احتمالی ورزش و جوانان مطرح شد و برخی رسانه ها شروع به انتشار اخباری پیرامون موانع موجود بر سر انتخاب او به واسطه سوابق مدیریتی اش کردند، آنچه اهالی ورزش را نگران می کرد همین بود که اتفاقات سال نخست دوره ریاست جمهوری حسن روحانی تکرار شود و ورزش از اختلافی که میان مجلس و دولت بر سر انتخاب وزیر ورزش و جوانان پیش آمد، لطمه بخورد.

 

سال 1392، حسن روحانی ابتدا مسعود سلطانی فر را به مجلس معرفی کرد که رای اعتماد نگرفت، سپس صالحی امیری را به عنوان سرپرست به وزارتخانه ورزش و جوانان فرستاد و سه ماه ورزش ایران با سرپرست اداره شد و در نهایت مجلس به صالحی امیری هم رای اعتماد نداد. سومین گزینه پیشنهادی نصرالله سجادی بود که او هم موفق به اخذ رای اعتماد از مجلس نشد تا دوران بلاتکلیفی ورزش طولانی شود و در نهایت پس از معرفی شریعتمداری به عنوان سرپرست موقت، محمود گودرزی به مجلس برود و رای اعتماد بگیرد.

 

دولت جدید جلوی بلاتکلیفی ورزش را می گیرد؟

گویا حالا برای جلوگیری از تکرار این پروسه که به ورزش ایران لطمه زد، دولت جدید تصمیم گرفته گزینه ای که شانس گرفتن رای اعتماد ندارد را به مجلس معرفی نکند. ورزش ایران از ابتدای سال جاری دچار بلاتکلیفی شده است. مسعود سلطانی فر می داند که می رود و اغلب برنامه ها و طرح ها پا در هوا مانده اند و در چنین شرایطی رای اعتماد نگرفتن وزیر پیشنهادی دولت از مجلس و اداره سه ماهه وزارت ورزش و جوانان با سرپرست اصلا به نفع ورزش نیست و این بلاتکلیفی و پا در هوا ماندن ادامه خواهد یافت.

 

به همین دلیل قرار شده حمید سجادی به مجلس معرفی نشود و یکی از همان سه گزینه نهایی که پیش از این نام شان در کمیسیون مجلس به شور گذاشته شده بود، به عنوان وزیر پیشنهادی برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی شود. پیش از این کارگروه هایی در مجلس تقریبا با معرفی فارسی، ارجائی یا هاشمی موافقت کرده بودند. نمایندگان مجلس درست به همین دلیل دیروز از شنیدن نام حمید سجادی شوکه شدند که قبلا نام سه گزینه دیگر برای وزارت ورزش و جوانان مطرح بود. حالا هم قرار است فردا یکی از همین سه گزینه در لیست نهایی کابینه دولت ابراهیم رییسی باشد.

 

فارسی نزدیک تر از هاشمی به خیابان سئول!

برابر با شنیده های ما، فعلا این گزینه علیرضا فارسی است. گفته می شود این مدیر دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی احتمالا در لیست کابینه ابراهیم رییسی که فردا منتشر می شود، به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای گرفتن رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد شد. البته هنوز هم این احتمال وجود دارد که کیومرث هاشمی وارد لیست نهایی شود. اسامی وزاری پیشنهادی دولت ابراهیم رییسی به مجلس شورای اسلامی برای گرفتن رای اعتماد، فردا (چهارشنبه) به صورت رسمی منتشر می شود و هفته آینده ابراهیم رییسی با این نامزدهابرای تشکیل کابینه خود به مجلس می رود.

 

ورود و خروج حمید سجادی به لیست احتمالی کابینه

ساعاتی پیش رسانه طرفداری با انتشار گزارشی (چه کسی حمید سجادی را به جای کیومرث هاشمی وارد کابینه کرد؟) با استناد به لیست منتشر شده شب گذشته که در آن نام حمید سجادی به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان و نام مهرداد بذرپاش به عنوان گزینه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده بود، از بالا رفتن شانس حمید سجادی برای معرفی به مجلس خبر داده بود اما منابع خبری نزدیک به مجلس ادعا می کنند با توجه به مخالفت های آشکار و نهان نمایندگان مجلس با معرفی حمید سجادی که نامش در لیست سه گزینه نهایی دولت نبود و گفته می شد از حمایت مهرداد بذرپاش بهره مند است، رییس جمهور به همان لیست سه نفره قبلی که پیش از این به صورت غیر رسمی و در قالب شور و مشورت به کمیسون های مرتبط مجلس ارائه شده بود، برگشته است...

 

برای پی بردن به صحت و سقم این ادعاها باید تا فردا صبر کرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------