آخرین اخبار ورزشی


لیگ بیست و یکم،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

۳ دیدار معوقه هفته بیست‌ونهم لیگ برتر ۸ خرداد برگزار می‌شود/ احتمال غیبت ملی‌پوشان در هفته پایانی

سه دیدار معوقه از هفته بیست‌ونهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور روز ۸ خرداد ماه برگزار خواهد شد. به گزارش تسنیم، با…

درویش: قانون گل زده در خانه حریف شائبه برانگیز است/ نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شودرضا درویش،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
مدیرعامل تیم پرسپولیس گفت: اگر قرار بود بازی بدون تماشاگر باشد، آن را در کرج که شهر نزدیک ما است برگزار می‌کردیم و این همه هزینه رفت و برگشت، هتل، اقامت و … را نمی‌دادیم.

به گزارش ایلنا، رضا درویش در گفتگو با برنامه ورزش و مردم، پیرامون عدم حضور تماشاگر شدن در بازی پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان، اظهار داشت: نزدیک به 10 روز است این موضوع را پیگیری کرده و مجموعه ورزشی‌های مختلفی را در کل کشور معرفی کردیم. استان البرز که نزدیک ما است گفت بازی باید بدون تماشاگر باشد. در تبریز گفتند نمی‌توانید بازی را برگزار کنید. در مشهد هم اعلام کردند برگزاری این مسابقه در ورزشگاه امام رضا(ع) باید بدون تماشاگر باشد. در نهایت با سیرجان موافقت کردند. می‌دانید با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها، چه قدر این سفر برای ما هزینه دارد.

 

وی افزود:  هیچ کدام از این ورزشگاه‌ها آماده پذیرفتن دیدار پرسپولیس با سپاهان با حضور تماشاگر نبودند. برای تعیین تکلیف هر کدام از شهرها هم 3-2 روز طول کشید. 4-3 روز قبل به ما گفتند امکان حضور تماشاگران در استادیوم گل گهر وجود دارد. ما هم با مدیرعامل این باشگاه تماس گرفتیم و با این موضوع موافقت کردند. تدارکات را انجام داده و هتل گرفتیم اما 2 ساعت قبل به ما اعلام کردند بازی بدون تماشاگر است. اگر بنا است چنین اتفاقی بیفتد، امروز که یک میلیون پول درآوردن به سختی انجام می‌شود، باید 700 میلیون تومان هزینه سفر به سیرجان را بدهیم.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور تماشاگران در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان مخالفت شده است، عنوان کرد: اگر قرار بود بازی بدون تماشاگر باشد، آن را در کرج که شهر نزدیک ما است برگزار می‌کردیم و این همه هزینه رفت و برگشت، هتل، اقامت و … را نمی‌دادیم. پروتکل‌های بهداشتی که تمام شد؟ کدام پروتکل‌ها؟ با این شرط به ما نامه دادند که تماشاگر به ورزشگاه بیاید تا مشتاقان پرسپولیس در اقصی نقاط ایران به استادیوم بیایند و از نزدیک بازی را ببینند.

 

درویش تصریح کرد: ضمن اینکه با حضور تماشاگر درآمدی برای ما ایجاد می‌شد و می‌توانستیم هزینه‌های خود را پوشش بدهیم. در این شرایط که برای تامین یک ریال در مضیقه هستیم و در جامعه مشکلات اقتصادی زیادی حاکم است، چگونه باید 700 میلیون هزینه کنیم؟ البته ما با اصل موضوع برگزاری بازی در شهر بی‌طرف هم مشکل داریم زیرا در آخرین بازی پرسپولیس و سپاهان با پرتاب نارنجک به اتوبوس، تیم ما را تهدید کردند اما جالب این است با این اقدام هواداران حریف، هر دو تیم از بازی خانگی محروم شدند. در اصفهان برای ما مشکل ایجاد شده و چرا باید پرسپولیس در زمین بی‌طرف میزبانی کند؟

 

وی عنوان کرد: سهیل مهدی دقایقی قبل با من تماس گرفت و گفت نمی‌شود تماشاگران به ورزشگاه بیایند. من هم گفتم در این حالت از همان اول اجازه می‌دادید تیم در کرج بازی کند و این همه راه تا سیرجان نرود که به من جواب داد شاید امکان‌پذیر نباشد در کرج بازی کنید. به مهدی گفتم چه کسی باید پاسخگوی هزینه تحمیل شده به پرسپولیس باشد. با این پول می‌توانستیم مشکلات دیگرمان را برطرف کنیم.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس افزود: 29 فروردین از سازمان لیگ نامه‌ای به ما دادند که در صورت مساوی شدن  امتیاز دو تیم در پایان فصل، تفاضل گل محاسبه می‌شود. سهیل مهدی 14 فروردین در برنامه ای تلویزیونی گفت در هیچ کدام از لیگ های جهان بحث گل زده در خامه حریف را نداریم. 2 هفقته قبل که فاصله پرسپولیس به رقیب‌مان نزدیک شد، او به برنامه ای رفت و گفت بعد از برابری امتیازها، گل زده در خانه حریف محاسبه می‌شود. چهار شب قبل حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال با حضور در یک برنامه تلویزیونی دیگر گفت این حرف بی‌اساس است. او حتی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی را مثال زده و گفت در صورت برابری امتیاز، گل زده در خانه حریف محاسبه نمی‌شود.

 

درویش ادامه داد: با وجود این صحبت دبیرکل فدراسیون، روز گذشته سهیل مهدی باز هم اعلام کرده گل زده در خانه حریف، حساب می‌شود. آیا این موضوع شائبه برانگیز نیست که هر جا ردی از پرسپولیس وجود دارد، بحثی محاسبه نشود. آیا مرجعی بالاتر از دبیرکل در هر فدراسیونی وجود دارد؟ کامرانی‌فر 5-4 شب قبل اعلام کرده مر قانون این است اما شب گذشته دوستان می‌گویند دبیرکل اطلاع ندارد. کنار گذاشتن  همه این موارد برای ما شائبه‌ای ایجاد می‌کند یک سیری در کار است که می‌گوید دیگر بس است که پرسپولیس قهرمان شود یا دست کم امسال قهرمان شود.

 

وی ادامه داد: البته اینجوری نیست اما شائبه به وجود می‌آید. این همه اشتباه داوری وجود دارد که همه می‌گوییم عمدی نیست. به صورت مثال در همین بازی با ذوب آهن همه کارشناسان گفتند تک به تک شرزود تمیروف در شرایطی که او یک متر مانده به خط آفساید، آفساید اعلام شده است. مهم‌ترین موقعیت را از تیم ما گرفتند. همه کارشناسان اذعان داشتند داور 2 دقیقه  و 13 ثانیه وقت اضافی را در بازی با ذوب آهن و در دیدار پرسپولیس و هوادار، 10 دقیقه وقت اضافی را اعلام نکرد. 

 

مدیرعامل پرسپولیس درخصوص اینکه آیا مدارک حرفه‌ای این باشگاه و استقلال در سال آینده تایید می‌شود و احتمال بازگشت شان به لیگ قهرمانان وجود  دارد، گفت: کارگروه حرفه‌ای سازی را در باشگاه مستقر کردیم. وطظیفه شان هم این است بند به بند مشکلاتی که امسال مانع حضور ما در لیگ قهرمانان شد پیگیری کنند. انضباط مالی برای AFC خیلی اهمیت دارد. با توجه به اینکه مبلغ خصوصی سازی در روزهای آینده به باشگاه می‌آید، موانع مالی خود را مرتفع می‌کنیم.

 

درویش درباره آخرین وضعیت تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس و احتمال ادامه فعالیت یحیی گل محمدی در این تیم برای فصل آینده، توضیح داد: با 4-3 بازیکن به نوبت صحبت کرده‌ایم و در هفته آینده ان‌شاءالله برای تمدید قرارداد در خدمت آنها هستیم. فاصله بازی‌ها خیلی کم است و هر 5-4 روز یک بازی برگزار می‌شود. بازیکن هم خسته است. نظر گل محمدی این بود با توجه به فشردگی شاید مذاکره برای تمدید قرارداد بازیکنان از لحاظ روحی و روانی جالب نباشد. از این جهت به مرور زمان با تک تک بازیکنان قرار می‌گذاریم. باشگاه برای انعقاد قرارداد جدید آماده است.

 

وی ادامه داد: گل‌محمدی با ما قرارداد دارد و در سال آینده در خدمتش هستیم. متاسفانه جو ایجاد کرده و دوست ندارند آرامش در پرسپولیس برقرار شود. همین الان بازیکنان ما با این تصور راهی سیرجان شدند که تماشاگر در ورزشگاه حضور دارد. الان خود را جای من به عنوان کارگر و بازیکن باشگاه بگذارید. به تیم گفته‌ایم به این جهت برای برگزاری دیدار با سپاهان به سیرجان که فشار اکسیژن در آن با تهران فرق دارد می‌روید که بازی با تماشاگر است. بازیکن به سیرجان رفته اما ناگهان می‌بیند بنا نیست این مسابقه با تماشاگر باشد. این موضوع برای بازیکنان و کادرفنی، ناامیدی ایجاد می‌کند.

 

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: از هواداران پرشور پرسپولیس می‌خواهم با سعه صدر این ایام را تحمل کنند. به روزهای خوب می‌رسیم و امیدوارم فضای جامعه به سمتی برود که التهابات در آن کم شود. 

 

***

 

افشاگری های قابل توجه مدیر پیشین پرسپولیس از نقل و انتقالات باشگاه در دوره گذشته

مدیر اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس گفت که ما هم دوست داشتیم قرارداد بازیکنان را تمدید کنیم یا خریدهای خوبی داشته باشیم اما برخی خواسته‌ها از بیرون بود که اجازه این اقدامات را به ما نمی‌داد.

 

ابراهیم شکوری،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

ابراهیم شکوری در گفت‌وگویی تلویزیونی در خصوص اجرایی کردن خواسته‌های یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس، اظهار داشت: طبق لیست، نزدیک به هفتاد درصد فهرست درخواستی گل‌محمدی را جذب کردیم اما برای مثال بازیکنی کاپیتان رقیب ما بود و قرارداد داشت و نمی‌توانست به تیم ما بیاید. این طبیعی است که آن باشگاه حاضر نمی‌شود آن بازیکن را بفروشد.

 

وی ادامه داد: ما محمدرضا اخباری را می‌خواستیم که کاپیتان تراکتور و نفر اول لیست گل‌محمدی بود. یک بازیکن هم از سپاهان خواستیم که آن‌ها در عوض او کمال کامیابی‌نیا، مهدی ترابی و وحید امیری را از ما درخواست کردند و این نشدنی بود.

 

شکوری در خصوص جدایی جدایی شهریار مغانلو گفت: پرداخت ۷۵۰ هزار یورو برای یک بازیکن در آن شرایط پرسپولیس یک رقم بسیار سنگین بود. مکاتبات ما موجود و دقیق است. این رقم آخرین رقمی بود که باشگاه پرتغالی به ما اعلام کرد. مغانلو بازیکن بزرگی است اما نباید فراموش کنیم که پرسپولیس این بازیکن را به اینجا رساند. هواداران باید بدانند نهادهای نظارتی، سازمان بازرسی و وزارت ورزش مکاتباتی با باشگاه داشت که این نامه‌ها دست و پای ما را می‌بست. اگر من و مدیرعامل بر خلاف آیین‌نامه بازیکن جذب کنیم، باید پاسخگو می‌شدیم.

 

مدیر اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس افزود: شاید یکی از دلایل جدا شدن امثال ما و مدیران‌عامل‌ قبلی همین موضوع بود. قطعا من دوست دارم به احمد نوراللهی ۱۵ میلیارد بدهم چون بازیکن بسیار خوبی است اما برای مثال ما نامه‌ای داشتیم که اگر برای مثال قرارداد یک بازیکن ۳ میلیارد بود، نباید قرارداد بعدی او ۱۵ میلیارد شود. خب چگونه می شود این قرارداد را بست؟ دوست داشتیم احمد بماند اما با توجه به قوانینی که وجود داشت نمی‌توانستیم این کار را انجام دهیم.

 

وی در مورد بسته شدن پنجره پرسپولیس برای پرونده استوکس، عنوان کرد: بارها در این خصوص صحبت کردیم. در همه جای دنیا پستی به عنوان معاون ورزشی وجود دارد که قراردادها زیر نظر او بسته می‌شود. او باید کسی باشد که به موضوعات فوتبالی و قراردادها اشراف داشته باشد اما متاسفانه در ایران این موضوع رعایت نمی‌شود. استوکس یک بازیکن حرفه‌ای بوده و از این شرایط استفاده کرده و توانست شکایت کند. این ایراد ساختار باشگاه‌ها است. افراد متخصص و فوتبالی در باشگاه‌ها نیستند و اگر کسی که فوتبالی باشد و به جایگاهی هم می‌رسد، شانسی رسیده است. این بستر برای ورود فوتبالی‌ها آماده نیست.

 

شکوری در مورد دلیل جدایی جعفر سمیعی مدیرعامل اسبق پرسپولیس و خود او از این باشگاه اظهار داشت: قبل از سمیعی جدا شدم. شرایط نابرابری بین باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال و دیگر باشگاه‌ها وجود دارد. این دو باشگاه نه خصوصی هستند و نه دولتی. زمان جذب بازیکن می‌شویم دولتی و زمانی که می‌خواهد بودجه به آن‌ها تعلق بگیرد، می‌شوند خصوصی. باشگاه‌های صنعتی این شرایط را ندارند. برای مثال ما مغانلو را نمی‌توانستیم نگه داریم اما در طرف دیگر این اتفاق رخ نمی‌دهد.

 

مدیر اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس در مورد نقش وزیر ورزش در جدایی او از باشگاه عنوان کرد: هر مدیری مختار است که با نفرات خودش کار کند. نمی‌دانیم این موضوع در مورد سمیعی وجود داشت یا نه.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با یحیی گل محمدی مشکل داشت یا نه، اظهار داشت: هیچ وقت با یحیی مشکلی نداشتیم و حتی رفت و آمد خانوادگی با هم داشتیم و داریم اما زمانی که من طرف باشگاه قرار می‌گیرم و او طرف تیم، خواسته‌ها متفاوت می‌شود. ما بر اساس برنامه بلند مدت و خواسته هواداران هدفمان قهرمانی در آسیا بود اما در سمت دیگر گل‌محمدی با توجه به شرایط و نامه‌های ارگان‌ها دیگر که دست و پای مدیران باشگاه را می‌بندد، این کار را نشدنی دانست.

 

شکوری تصریح کرد: وقتی نمی‌توانیم کارهایی که می‌خواهیم را انجام دهیم پس بهترین کار این است که کنار بکشیم. بعد از ما مجید صدری به راس کار آمد که از دوستانمان بود. یک فشار زیادی بود که چرا از شکوری استفاده نمی‌کند اما من خودم رفته بودم.

 

مدیر اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس شرایط خاصی را دارند اما با توجه به ارتباطاتی که به وجود می‌آید، برخی مدیران می‌توانند آن نامه‌ها را نادیده بگیرند اما اگر من نادیده می‌گرفتم، بدون شک برای من مشکل به وجود می‌آمد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------