ستار همدانی، پیشکسوت استقلال: هواداران پرسپولیس هم می‌گویند آن گل آفساید بودستار همدانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
پیشکسوت استقلال گفت: خیلی از هواداران پرسپولیس هم معتقدند که در روز پایانی مسابقات گلی که به ثمر رساندند آفساید بود.

ستار همدانی بازیکن اسبق تیم استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره وضعیت فعلی استقلال در آستانه حضور در فصل بدنسازی و مشکلات نبود VAR در فصل گذشته لیگ برتر اظهاراتی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید.

 

به نظر می‌رسد شرایط استقلال بار دیگر به آرامش برگشته است. نظر شما چیست؟

 امیدوارم این چنین باشد. ما آرزو داریم که استقلال تحت هر شرایطی بتواند در آرامش به کارش ادامه بدهد. مهمترین چیز برای استقلال در هر شرایطی حفظ آرامش این تیم در مسیری است که بتواند به راحتی بازیکن بگیرد و قرارداد بازیکنان قرارداد تمام شده‌شان را تمدید کند و در نهایت شرایطی ایجاد کند که بتواند دور از استرس و فشارهای بی‌دلیل کارش را انجام بدهد. هر زمان چنین شرایطی برای استقلال وجود داشته این تیم راحت رفته و قهرمان شده است.

 

اما گروهی بر این باورند که مشکلات داوری و نبودن VAR باعث بروز مشکلاتی برای استقلال شده که آن را دلیل نتیجه نگرفتن در سال‌های اخیر عنوان می‌کنند؟

قطعاً مسائل داوری هم دخیل بوده! همانطور که به تازگی دیدیم و شنیدیم مشکلات فساد در فوتبال تا جایی پیش رفت که واقعاً وضعیت خجالت آوری را برای فوتبالمان به وجود آورد. هر چقدر در سال‌های گذشته در این باره صحبت می‌شد و عده‌ای می‌گفتند که در فوتبال فساد وجود دارد ما قدیمی‌ترها سعی می‌کردیم بگوییم که این موضوعات وجود ندارد یا اگر هست در این گستردگی و شدت نخواهد بود اما متاسفانه وضعیت به گونه‌ای شده که حالا داریم می‌شنویم و می‌بینیم که برخی اعضای سازمان لیگ، کمیته داوران و گروهی دیگر از افرادی که در این زمینه در امر فساد دخالت داشته‌اند را به زندان انداخته‌اند. این‌ها برای فوتبال ما خوب نیست. اصلاً فوتبالی که با این شرایط بخواهد برگزار شود یا به کسی جام داده شود چه ارزشی می‌تواند داشته باشد.

 

با چنین شرایطی استقلال چه کار می‌تواند بکند. در چنین فضایی پاک بودن و دوری کردن از فساد تا چه اندازه می‌تواند عامل موفقیت باشد؟

قطعاً هوادار فهیم استقلالی مسائل را درک می‌کند طرفدار استقلال می‌داند و متوجه همه چیز شده که تیم محبوبش نباید تحت تاثیر اتفاقات این چنینی قرار بگیرد و آنها هرگز دوست ندارند که تیمشان با چنین وضعیتی به عنوان قهرمانی برسد.

 

این حرفتان به این معنی است که قهرمانی پرسپولیس عادلانه نبوده؟

متاسفانه خیلی از هواداران پرسپولیس هم معتقدند که در روز پایانی مسابقات گلی که به ثمر رساندند آفساید بود. البته می‌توان یک اشتباه را به حساب اشتباهات داوری گذاشت ولی چرا وقتی می‌توانیم از کمک داور ویدیویی در مسابقاتمان استفاده کنیم این کار را انجام نمی‌دهیم؟ چرا بعد از اینکه در جام جهانی ۲۰۱۸ یعنی تقریباً ۶ سال پیش از کمک داور ویدیویی رسماً رونمایی و استفاده شد ما هنوز در کشورمان از این امکانات استفاده نمی‌کنیم! این‌ها همه جزو نقاط ضعف فوتبال ماست که باعث شده در چنین وضعیتی قرار بگیریم و مثلاً به خاطر اشتباه یک کمک داور نتیجه لیگ تغییر کند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------