آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت خودرو

قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۰۸/۳۰|کاهش یک تا دو میلیون تومانی قیمت‌ها

گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از کاهش قیمت یک تا دو میلیون تومانی تعدادی از خودروهای داخلی در بازار دارد. به گزارش تسنیم، در…


پرونده مسکن مهر در اصفهان بسته می‌شوداخبار,اخبار اقتصادی,مسکن مهر

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته باقیمانده پروژه‌های مسکن مهر استان به تعداد ۴۲۵۰ واحد از دهه فجر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش فارس، به‌ نقل از روابط‌عمومی راه و شهرسازی استان اصفهان، حجت‌اله غلامی اظهار داشت: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی بیش از هزار و ۲۰۰ واحد مسکن مهر استان اصفهان افتتاح و به متقاضیان تحویل می‌شو‌د.

 

وی افزود: از این تعداد ۷۱۵ واحد آن مربوط به شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۷۸ واحد مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۴۸۴ واحد مربوط به شهر فولادشهر بوده که آماده تحویل به متقاضیان است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان کرد: از ۱۵۰ هزار و ۳۵۲ واحد مسکن مهر دارای متقاضی در برنامه استان اصفهان تاکنون ۱۴۶ هزار و ۱۰۶ واحد افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

این مقام مسؤول اضافه کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته باقیمانده پروژه‌های مسکن مهر استان به تعداد ۴۲۵۰ واحد از دهه فجر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و از این میزان ۱۲۷۷ واحد با میانگین اعتباری بیش از ۸۳۰ میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

 

وی گفت: ۳ باب مدرسه، ۲ باب زمین ورزشی، یک باب مسجد، یک پایگاه بسیج و یک باب کلانتری نیز در شهرهای جدید بهارستان و فولادشهر آماده افتتاح است.

 

غلامی با اشاره به ۹۴ کیلومتر پروژه راه‌سازی آماده افتتاح این اداره‌کل بیان کرد: باند دوم دامنه- خوانسار- گلپایگان- خمین و باند دوم هرند- کوهپایه و پروژه‌های احداث، بهسازی و آسفالت راه‌های اصلی و روستایی محور نیوانین- گوگد (گلپایگان)، فاویان- دستجرد (گلپایگان)، تجره- پنداس (کاشان)، آقاگل- مغاندر (بویین میاندشت) افتتاح می‌شود.

 

وی ادامه داد: جیلان آباد- محور سوسارت (اصفهان)، محور اشکهران (اصفهان)، محورآب پونه (تیران)، محور تیرانچی (خمینی‌شهر)، میدان شاپورآباد (برخوار)، محور جندان (اصفهان) و جندق- مصر (خوروبیابانک) سر جمع به طول ۶۶ کیلومتر و احداث ۳ دستگاه پل وتقاطع غیر همسطح ساسان، اژیه و گردنه رخ از جمله این پروژه‌ها است که با اعتباری بیش از ۴۲۰ میلیارد ریال به افتتاح خواهد رسید.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: ۲۸ کیلومتر از پروژه باند دوم داران- الیگودرز با اعتبارات اختصاصی از محل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال نیز در این ایام آماده افتتاح است که ۱۵ کیلومتر آن از پلیس‌راه دامنه تا ازناوله و ۱۳ کیلومتر از بویین میاندشت تا ناغان به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

وی از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام شده در حوزه راه و شهرسازی را عمران و بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری عنوان کرد و گفت: در راستای احیا و بهسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری استان نیز در محلات بافران، سرای نو، انارک، نوآباد، محمدیه و میدان شهید پورهاشمی در شهرستان نائین و طرح ساماندهی محور بنی طبا- نقشینه، عملیات عمرانی بافت دربند- یخچال و بهره‌برداری از خانه دکتر عظیمی آرانی در آران وبیدگل و عملیات عمرانی بافت فرهنگی تاریخی آقابزرگ در کاشان با اعتباری بیش از ۲۵ میلیارد ریال با انجام عملیات کف‌سازی و بدنه‌سازی احیا و به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------