آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت خودرو

قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۰۸/۳۰|کاهش یک تا دو میلیون تومانی قیمت‌ها

گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از کاهش قیمت یک تا دو میلیون تومانی تعدادی از خودروهای داخلی در بازار دارد. به گزارش تسنیم، در…


نماینده مجلس: بودجه‌ریزی نقص دارد/ با این ارقام نمی توان کشور را اداره کرداخبار,اخبار اقتصادی,حمید رضا فولادگر

حمید رضا فولادگر گفت: رشد اقتصادی ما به خاطر درآمد نفتی، پتروشیمی، فولاد و مس است.

به گزارش صدا و سیما، حمیدرضا فولادگر در مخالفت با کلیات بودجه ۹۷ کل کشور گفت: متاسفانه هنوز همان ساختار بودجه‌ریزی قبلی حاکم است و تا کنون اصلاحات اندکی داشته است.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بودجه عملیاتی و بودجه انعطاف پذیر و متناسب با درآمدها تعریف شده، اما هنوز نظام بودجه‌ای ما ثابت است، افزود: بخش‌هایی از بودجه را در شیوه بودجه ریزی به شکل عملیاتی آوردیم ولی هنوز نمی‌توانیم بگوییم بودجه‌ریزی ما عملیاتی و بی نقص است.

 

فولادگر با بیان اینکه  امیدواریم با حرکتی که سازمان برنامه و بودجه آغاز کرده، مشکلات نظام بودجه ریزی برطرف شودگفت: ۴۴۰هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت و ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی است که پارسال ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

وی با بیان اینکه این رقم کاهش پیدا کرده است و نسبت بودجه عمرانی به بودجه جاری یک هفتم است  افزود :با این ارقام چگونه می توان کشور را اداره کرد؟

 

وی افزود: در خصوص موضوع صندوق توسعه ملی، در برنامه ششم تصریح شده این صندوق از قانون بودجه و قوانین جاری خارج شود و در این راستا بند ۱۸ اقتصاد مقاومتی به کاهش وابستگی به نفت تاکید کرده است.

 

وی با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی جلو زده، گفت: این موضوع به شرطی مطلوب است که رونق باشد و به اقشار مختلف فشار نیاید.

 

نماینده مردم اصفهان افزود: رشد اقتصادی ما به خاطر درآمد نفتی، پتروشیمی، فولاد و مس است ولی در اصناف و بنگاه‌ها رکود وجود دارد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------