نماینده مجلس: بودجه‌ریزی نقص دارد/ با این ارقام نمی توان کشور را اداره کرد

آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار

توکلی: بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد/ وزارت راه ۳۲۰ میلیارد به سیستم مالیاتی کشور ضرر زد

احمد توکلی با اشاره به ماجرای ضرر ۳۲۰ میلیاردی وزارت راه به سیستم مالیاتی کشور، گفت: متأسفانه برخی رسانه‌ها از وزیر دفاع…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


نماینده مجلس: بودجه‌ریزی نقص دارد/ با این ارقام نمی توان کشور را اداره کرداخبار,اخبار اقتصادی,حمید رضا فولادگر

حمید رضا فولادگر گفت: رشد اقتصادی ما به خاطر درآمد نفتی، پتروشیمی، فولاد و مس است.

به گزارش صدا و سیما، حمیدرضا فولادگر در مخالفت با کلیات بودجه ۹۷ کل کشور گفت: متاسفانه هنوز همان ساختار بودجه‌ریزی قبلی حاکم است و تا کنون اصلاحات اندکی داشته است.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بودجه عملیاتی و بودجه انعطاف پذیر و متناسب با درآمدها تعریف شده، اما هنوز نظام بودجه‌ای ما ثابت است، افزود: بخش‌هایی از بودجه را در شیوه بودجه ریزی به شکل عملیاتی آوردیم ولی هنوز نمی‌توانیم بگوییم بودجه‌ریزی ما عملیاتی و بی نقص است.

 

فولادگر با بیان اینکه  امیدواریم با حرکتی که سازمان برنامه و بودجه آغاز کرده، مشکلات نظام بودجه ریزی برطرف شودگفت: ۴۴۰هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت و ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی است که پارسال ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

وی با بیان اینکه این رقم کاهش پیدا کرده است و نسبت بودجه عمرانی به بودجه جاری یک هفتم است  افزود :با این ارقام چگونه می توان کشور را اداره کرد؟

 

وی افزود: در خصوص موضوع صندوق توسعه ملی، در برنامه ششم تصریح شده این صندوق از قانون بودجه و قوانین جاری خارج شود و در این راستا بند ۱۸ اقتصاد مقاومتی به کاهش وابستگی به نفت تاکید کرده است.

 

وی با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی جلو زده، گفت: این موضوع به شرطی مطلوب است که رونق باشد و به اقشار مختلف فشار نیاید.

 

نماینده مردم اصفهان افزود: رشد اقتصادی ما به خاطر درآمد نفتی، پتروشیمی، فولاد و مس است ولی در اصناف و بنگاه‌ها رکود وجود دارد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------