آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,درگیری نماینده مجلس با کارمند گمرک

«جای پارک» دلیل درگیری نماینده مجلس با کارمند گمرک

اینکه نماینده محترم مجلس اعلام کرده جلسه با رئیس گمرک از قبل هماهنگ شده و بعدا تغییر یافته بود، صحت ندارد و کارمند انتظامات…


فرانسه: نمی‌خواهیم بنده آمریکا باشیم/ تجارت با ایران را ادامه می‌دهیماخبار,اخبار اقتصادی,برونو مایر

وزیر دارایی فرانسه روز جمعه گفته که این کشور نمی‌خواهد بنده آمریکا باشد و قصد دارد تجارت با ایران را ادامه دهد.

به گزارش تسنیم، فرانسه روز جمعه مدعی شد قصد دارد با تهدیدهای آمریکا برای تحریم شرکت‌های فرانسوی در حال تجارت با ایران پس از خروج واشنگتن از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) مقابله کند. 

 

«برونو مایر»، وزیر دارایی فرانسه گفت دولت این کشور در مذاکره با آمریکا به دنبال معافیت‌های تحریمی و طولانی کردن دوره‌های انتقال به وضعیت جدید برای شرکت‌هایی مانند «رنو» و «توتال» است. پاریس، در دراز مدت  به دنبال اقداماتی از طریق اتحادیه اروپا برای بهتر کردن وضعیت «حاکمیت اقتصادی» خود در دراز مدت است.

 

 «مایر» که با رادیو اروپا صحبت می‌کرد گفت: «وقت آن است که کشورهای اروپایی چشمهایشان را باز کنند.»

 

تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای خارج شدن از توافق هسته‌ای برجام ممکن است شرکت‌های کشورهای اروپایی که بعد از حصول این توافق در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند را بعد از دوره‌های ۹۰ و ۱۸۰ روزه در معرض تحریم‌های جدید قرار دهد. 

 

وزیر دارایی فرانسه گفت این کشور «برای مستقل ماندن از ایالات متحده به ابزارهای مالی جدیدی نیاز دارد.»

 

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که کشورهای اروپایی نباید «بنده» آمریکا باشند و از آنچه آمریکایی‌ها می‌گویند پیروی  کنند. 

 

«مایر» گفت: «آیا ما می‌خواهیم بنده‌هایی باشیم که خودشان را به آمریکا می‌چسبانند و فقط از تصمیماتی که ایالات متحده می‌گیرد اطاعت می‌کنند؟ یا اینکه می‌خواهیم بگوییم که ما هم منافع اقتصادی خودمان را داریم و می‌خواهیم به تجارت با ایران ادامه دهیم؟»

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------