آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو

خودروهای خارجی دپو شده در گمرک از ۱۳ بهمن ترخیص می‌شوند

تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص تعین تکلیف خودروهای وارداتی ناشی از ثبت سفارش‌های غیرمجاز، ۲۷ دی در "روزنامه رسمی" منتشر شده…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


وکیلی: اظهارات اخیر رییس‌جمهور می‌تواند موجب توقف در افزایش نرخ ارز شود  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی , وکیلی

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی صراحت سوالات و کوتاهی پاسخ رییس‌جمهور را از امتیازات گفت‌وگوی تلویزیونی شب گذشته رییس‌جمهور عنوان کرد. 

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گفت‌وگوی تلویزیونی شب گذشته ساختار سوالاتش با گذشته تفاوت داشت و بیشتر سوالات از منظر مردم طراحی شده بود و صراحت داشت، ضمن اینکه جواب‌های آقای روحانی هم کوتاه بود بنابراین بیشتر به سوال پاسخ می‌داد تا اینکه بخواهد سخنرانی کند.

 

وی با بیان اینکه گفت‌وگوی تلویزیونی شب گذشته رییس‌جمهور تا حدی اقناع‌کننده بوده، خاطرنشان کرد: البته انتظار پاسخ‌های صریح‌تری هم وجود داشت. در مورد مقابله با ریزگردها آقای روحانی قول داد که دولت بنای مقابله جدی دارد و حتی خبر داد که برای مناطقی از خوزستان که ریزگردها تولید می‌شود از فردا آب می‌رسد و این نشان می‌دهد اطلاعات ایشان جزئی و راهبردی است و تصمیمات راهبردی گرفته شده است.

 

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: درباره تلاطم بازار ارز آقای روحانی گفت که درآمد کشور از نظر ارزی بالاتر از هزینه‌های ارزی است و این می‌تواند آرامشی به بازار بدهد و احتمالا رشد قیمت ارز را متوقف کند. ایشان همچنین در ارتباط با فضای مجازی بشارت‌آمیز صحبت کرد و گفت فضاهایی که کلید دولت یازدهم باز نکرده در دولت دوازدهم باز می‌شود، این نشان می‌دهد که رویکرد دولت در ارتباط با فضای مجازی انبساطی است.

 

وکیلی با اشاره به وعده رییس‌جمهور برای پایین آوردن وعده خودروهای هیبریدی، ادامه داد: تعرفه خودروهای هیبریدی، افزایش ۱۰ برابری تعرفه این خودروها خلاف پروتکل‌های زیست محیطی بود و رفع این مشکل به نظرم یکی از نکات مهم این مصاحبه بود.

 

وی اضافه کرد:‌ در عین حال صحبت‌های آقای روحانی در ارتباط با اشتغال به نظر من حرف‌های معمولی بود و حرف جدی دندان‌گیری نداشت.

 

این عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه دولت از تغییرات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق راضی است، اظهار کرد: مخصوصا در مورد یارانه و افزایش نرخ حامل‌های سوخت یا چیزهایی که در لایحه دولت بوده و مجلس آن را تغییر داده از صحبت‌های آقای روحانی بر می‌آید که دولت راضی به این تغییرات است.

 

وکیلی در پایان اظهار کرد: امتیاز این مصاحبه نسبت به گفت‌وگوهای قبلی این بود که سوالات از منظر مردم و کف خیابان بود، سوالات صریح بود،‌ پاسخ‌های رییس‌جمهور کوتاه بود و ایشان اطلاعات خوبی در ارتباط با سوالات داشت، ضمن اینکه حرف‌های کلی کمتری را هم شاهد بودیم اگرچه همچنان سوالات طرح نشده زیادی وجود دارد.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------