ماه خاص برای دلار رقم خورد  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,دلار

بررسی روند قیمت دلار در دهمین ماه سال نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین افزایش قیمت برای دلار رقم خورده است به‌طوری‌که در این بازه زمانی این نوع ارز حدود ۴۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است. 

به گزارش ایسنا، دی ماه ۱۳۹۶ مطمئنا مهمترین ماه برای دلار در سال جاری بوده است. دلار در این ماه به شکل بی سابقه‌ای روند صعودی پیدا کرد به‌گونه‌ای که در ابتدای این ماه ۴۱۷۹ تومان قیمت داشت. در دهه نخست دی ماه دلار از مرز ۴۲۰۰ تومان عبور کرد. در روزهای بعد دلار به روند صعودی خود ادامه داد و به ۴۳۳۹ تومان رسید.

 

در میانه دی ماه دلار آمریکا معکوس شد و مقداری کاهش قیمت پیدا کرد به طوری که ۴۳۲۴ تومان فروخته شد. در ادامه ماه در بیستمین روز از دی ماه دلار مجددا افزایشی شده و ۴۴۰۱ تومان فروخته شد تا بالاترین نرخ تا این مقطع زمانی برای دلار به ثبت برسد.

 

در روزهای بعد همچنان صعود دلار ادامه داشت و ۴۴۵۸ تومان در بازار آزاد عرضه شد و در نهایت در آخرین روز دی ماه این ارز ۴۵۷۹ تومان به فروش رسید.

 

بررسی مسیر دلار در دهمین ماه از سال جاری نشان می‌دهد که این ارز حدود ۴۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است. در مجموع دلار در این ماه بیشترین افزایش قیمت در سال جاری را تجربه کرد و با شیب تندی به سرعت رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند.

 

بررسی‌های اخیر میدانی از بازار ارز نشان می‌دهد که بازار با افزایش تقاضا همراه شده است و به گفته برخی صرافی‌ها همین افزایش تقاضا به بالا رفتن قیمت دامن زده است.

 

به تازگی رئیس کل بانک مرکزی از مردم درخواست کرد از خریدن ارز خودداری کنند چرا که ضرر خواهند کرد و همچنین رئیس‌جمهوری در گفت‌وگوی اخیر خود درباره نرخ ارز گفت که قیمت ارز به تعادل خواهد رسید.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------