بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


نحوه محاسبه مالیات حقوق کارکنان مشخص شد  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,مالیات حقوق کارکنان
نمایندگان مردم در خانه ملت، نحوه محاسبه مالیات حقوق کارکنان را در سال ۹۷ تعیین کردند.

به گزارش خبرآنلاین، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه 97، با بند «الف» تبصره 6 این لایحه که درخصوص معافیت مالیاتی حقوق کارکنان است، با 152 رأی موافق، 86 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 251 نماینده حاضر در موافقت کردند.

 

براساس بند «الف» تبصره 6 لایحه مذکور، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366.12.4 و اصلاحات بعدی آن در سال 1397 سالانه مبلغ 27 میلیون و 600 هزار تومان تعیین می‌شود نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا، فوق العاده و کارانه و غیره به استثنای تبصره 1 و 2 قانون مالیات های مستقیم مربوط به امور پژوهشی و دانشگاهی مازاد بر مبلغ مذکور تا سه برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و نسبت به مازاد سه برابر، تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه 15 درصد و نسبت به مازاد چهاربرابر، تا شش برابر 25 درصد و نسبت به مازاد شش برابر 35 درصد تعیین می‌شود. میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد (57) و (101) قانون مالیات‌های مستقیم سالانه مبلغ 21 میلیون و 600 هزار تومان تعیین می‌شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------