آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو,رضا رحمانی

وزیر صنعت: خودروسازان باید رضایت مشتریان را کسب کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مبالغ دریافتی براساس قیمت خودروهای پیش فروش شده به روز می شود و خودروسازان باید با پرداخت سود و…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


افزایش واگن های مترو، مصرف سوخت تهران را 1.4 میلیارد دلار کاهش می دهد اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی,جایگاه سوخت
رئیس شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: با اجرای طرح توسعه حمل و نقل ریلی شهری (مترو) تا پایان سال 1409 در تهران 1.4 میلیارد دلار و در کلانشهرها تا پایان سال 1414 معادل 1.18 میلیارد دلار در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، علی وکیلی روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری توسعه حمل و نقل ریلی شهری (مترو) میان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و شهرداری تهران، اظهار داشت: بر اساس این تفاهمنامه، 2 هزار دستگاه واگن جدید شامل یک هزار واگن در تهران و یک هزار دستگاه در کلانشهرها در سال های 1396 تا 1400 اضافه خواهد شد.

 

رئیس شرکت بهینه سازی مصرف سوخت افزود: این طرح با هدف بهبود وضعیت سفرهای درون شهری مترو و کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها اجرا می شود.

 

وکیلی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، میزان صرفه جویی حاصل از هر واگن در سال برای تهران 142 هزار و 148 دلار و سایر کلانشهرها 78 هزار و 833 دلار خواهد بود.

 

رئیس شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: در مدت اجرای این طرح در کل کشور حدود 17.4 میلیارد لیتر بنزین، 7.4 میلیارد مترمکعب سی.ان.جی و 700 میلیون لیتر گازوییل صرفه جویی می شود.

 

وی ادامه داد: سهم تهران از اجرای این طرح کاهش 9.49 میلیارد لیتر مصرف بنزین، 406 میلیون لیتر گازوییل و 4 میلیارد مترمکعبی سی.ان.جی است، همچنین معادل 25.7 میلیون تن معادل دی اکسید کربن از آلاینده های زیست محیطی نیز کاهش می یابد.

 

رئیس شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اظهار داشت: ارزش سوخت صرفه جویی شده حاصل از این طرح، پس از اندازه گیری و تایید توسط شرکت بهینه سازی سوخت، در دوره های زمانی سه ماه به سرمایه گذاران عامل صرفه جویی پرداخت خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا، شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شهرداری تهران با هدف اجرای طرح توسعه حمل‌و نقل ریلی شهری (مترو)، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 

این تفاهم‌نامه صبح امروز (سه شنبه) با حضور وزیر نفت و شهردار تهران در ساختمان مرکزی وزارت نفت منعقد شد.

 

این تفاهمنامه در چارچوب ماده 12 قانون رفع موانع تولید، به امضای «علی وکیلی» مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و «محسن پورسید آقایی» معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران رسید.

 

مدت این تفاهم‌نامه که در 11 ماده تهیه شده، از تاریخ امضا و ابلاغ آن از سوی «شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت» به «شهرداری» یک سال است و در صورت توافق دو طرف قابل تمدید خواهد بود.

 

به استناد ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 1394و آیین‌نامه اجرایی آن، طرح «توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم» از سوی وزارت نفت پیشنهاد و پس از تصویب در شورای اقتصاد، به شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تکلیف شده است.

 

«طرح توسعه حمل‌ و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر» با اهداف بهبود و ارتقای سفرهای درون‌شهری با مترو، دستیابی به اهداف قانون توسعه حمل‌ و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و کاهش مصرف سوخت (بنزین، نفت گاز و سی.‌ان‌.جی) و کاهش انتشار آلاینده‌های زیست محیطی اجرا خواهد شد.

 

در این طرح، تعداد 2 هزار دستگاه واگن جدید (هزار دستگاه در تهران و هزار دستگاه در کلانشهرها) در سال‎های 1396 تا 1400 به ناوگان مترو تهران و کلانشهرها اضافه خواهد شد. 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------