تکذیب کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران

آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , دلار

روی آوردن به ارزهای محلی و طلا در کوتاه‌مدت آسیبی به دلار نمی‌زند

با گذر زمان، جایگزینی که طلا یا سبدی دیگر از دارایی‌های فیزیکی از آن حمایت کند، ممکن است بتواند با دلار رقابت کند، اما این…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تکذیب کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , بودجه
رییس سازمان برنامه و بودجه با تکذیب خبر کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران در سال گذشته گفت: در سال ۹۶ حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع وجود داشت. 

به گزارش ایلنا و به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت در واکنش به گزارش صندوق بین‌المللی پول مبنی بر کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران در آینده، گفت: شاید منظور صندوق بین‌المللی پول از کسری بودجه عدم تحقق منابع باشد؛ همان گونه که در سال ۹۶ حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع وجود داشت، لذا این کسری بودجه نیست چراکه به همان میزان درآمد مصرف می شود.

 

رییس سازمان برنامه و بودجه، افزود: در سال ۹۶ به برخی از طرح ها که اولویت داشت، زودتر از موعد مقرر تنخواه پرداخت شد که سریعتر فعال شوند که این تنخواه حدود هزار میلیارد تومان شد.

 

سال گذشته متوسط تخصیص کشور ۹۶ درصد بود

 

وی ادامه داد: به هر میزان که منابع تحقق نیابد مصارف را کمتر تخصیص می‌دهیم.

 

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه منابع مدیریت می‌شود، تصریح کرد: هیچ سالی به صورت دقیق نتوانسته‌ایم براساس آنچه که در قانون آمده پول و منابع بدست بیاوریم چون معمولا مجلس اضافاتی می‌کند، لذا دولت سعی می‌کند با تخصیص‌های کمتر منابع را مدیریت کند، به گونه‌ای که سال گذشته متوسط تخصیص کشور ۹۶ درصد بود.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------