مسکن اجتماعی در بخش پشتیبانی از نهادهای اجتماعی و ارائه اراضی به اجرا رسید / مسکن متاثر از نوسانات نرخ ارز است  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,مسکن اجتماعی
وزیر راه و شهرسازی درباره تاثیرپذیری بازار مسکن از بازار ارز گفت: طبیعی است که بخش‌های مختلف اقتصاد به هم پیوسته و از هم اثرپذیر باشند. 

به گزراش ایلنا، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از ماموریت‌های طرح مسکن اجتماعی پشتیبانی از دستگاه‌های اجتماعی تعریف شده بود و خوشبختانه این ماموریت از ابتدای آغاز طرح همواره دنبال و انجام می‌شد.

 

وی با بیان اینکه بخشی از مسکن اجتماعی به اجرا رسیده و بخش دیگری از آن در دست اجرا است، اظهار داشت: وقتی وزیر کار از تامین مسکن برای خانواده‌های بیش از 2 معلول خبر می‌دهد پشتیبانی از این اقدام از سوی وزارت راه و شهرسازی در راستای اجرای طرح مسکن اجتماعی بوده است و اراضی مورد نیاز برای تامین این مساکن توسط وزارت راه و شهرسازی در قالب اجرای مسکن اجتماعی صورت گرفته است.

 

آخوندی تاکید کرد: در این مدت که پروژه مسکن اجتماعی کلید خورد هر نهاد و دستگاهی که درخواست واگذاری اراضی برای تامین مسکن اقشار کم درآمد را داشت به آن دستگاه اراضی مورد نظر ارائه شد.

 

وزیر راه و شهرسازی درباره اثرپذیری بازار مسکن از نوسانات نرخ دلار در بازار گفت: معلوم است که اقتصاد به هم پیوسته است و اگر در یک بخش اقتصاد اتفاقی رخ دهد بخش و بازاری دیگر از آن تاثیر می‌پذیرد.

 

وی همچنین درباره اجرای بخشنامه اخیر وزارت راه و شهرسازی درباره عدم کسر 5 درصدی حق نظارت مهندسان گفت: این بخشنامه در حال اجرا است و اگر از حق نظارت  مهندسان این عدد کسر می‌شود در صورت شکایت به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

 

وی درباره افزایش سقف وام خرید مسکن گفت: امروز جلسه شورای پول و اقتصاد برگزار می‌شود اگر فرصتی باقی باشد این موضوع هم مطرح خواهد شد ما درخواست افزایش سقف وام خرید مسکن داده‌ایم آما آنچه که در اولویت جلسه المروز شورای پول و اعتبار است بررسی کا هش نرخ سود تسهیلات خرید مسکن از 8 به 6 درصد است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------