آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , سهام عدالت

ارزش روز سبد سهام عدالت آب رفت/تبخیر کمتر از دو ماه یارانه در عرض 10 روز

طی 10 روز پایانی آبان ماه به ازای هر یک از مشمولان سهام عدالت از مجموع 49 میلیون و 226 هزارو 193 مالک اوراق سهام عدالت ،…


اقدام دولت در کنترل بازار ارز مثبت است/ نرخ دلار کمتر شود  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , بازار ارز
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اقدامات دولت در کنترل و تثبیت بازار ارز را مثبت ارزیابی کرد و در عین حال گفت: این اقدامات خوب است اما دیر انجام شد. انتظار ما این است که دولت در تعیین رقم نرخ دلار تجدیدنظر کرده و همان عددی که در بودجه آمده است را در نظر گیرد. 

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه اقدام اخیر دولت در کنترل بازار ارز مثبت است، گفت: با وجود این اقدام مثبت فکر می کنیم که دولت در تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومان برای هر دلار با عجله تصمیم گیری کرده است. باید تفکر و رایزنی بیشتری با مجموعه دوستان در مجلس، افراد نخبه و اتاق بازرگانی می کرد.

 

وی توضیح داد: به نظر ما عددی که در بودجه برای هر دلار تعیین شده مناسب‌تر است. بهتر بود که دولت همین عدد را اعلام می کرد تا شبهات را رفع کند مبنی بر اینکه دولت می خواهد با این رقم کاهش بودجه‌اش را جبران کند.

 

نعمتی در عین حال گفت که دولت نمی تواند هیچ پولی را خارج از خزانه جابجا کند. همه درآمدها باید از محل فروش ارز به حساب خزانه واریز شود.

 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در جمع‌بندی گفت: به نظر ما دولت اقدام خوبی را برای کنترل بازار ارز انجام داد ولی این اقدام دیر بود. با این وجود بهتر است نرخ دلار را براساس رقم بودجه تعیین کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------