آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اجتماعی,حق مسکن کارگران

حق مسکن کارگران ۱۰۰هزار تومان شد

با تصویب شورای عالی کار حق مسکن کارگران برای سال ۹۸ از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰هزار تومان افزایش یافت. به گزارش تسنیم، جلسه…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


دولت تنخواه‌ ۱۰ هزار میلیارد تومانی بودجه۹۶ را ۲۸ اسفند تسویه کرد  اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,بانک مرکزی
بانک مرکزی اعلام کرد: دولت تنخواه‌ ۱۰ هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۶ را ۲۸ اسفند تسویه کرد. 

به گزارش ایلنا وبه نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، طبق ماده (۲۴) قانون محاسبات عمومی کشور، "تنخواه‌گردان خزانه" عبارت است از اعتبار بانکی در حساب درآمد عمومی دولت نزد بانک مرکزی که به موجب قانون اجازه استفاده از آن به میزان معین در هر سال مالی برای رفع احتیاجات نقدی خزانه در همان سال به وزارت امور اقتصادی و دارایی داده می‌شود و باید تا پایان سال تسویه شود.

 

بر اساس ماده (۱) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، میزان تنخواه‌گردان خزانه حداکثر تا ۳ درصد منابع بودجه عمومی دولت تعیین شده است.

 

باید توجه داشت که ماخذ اطلاعات مورد استفاده در تنظیم گزارش مورد اشاره به نشریه ادواری گزیده آمارهای اقتصادی بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ مربوط بوده و با توجه به فرصت قانونی در نظر گرفته شده برای تسویه تنخواه خزانه (پایان اسفندماه ۱۳۹۶)، طبیعی است که این ردیف در این مقطع زمانی دارای مانده باشد.

 

گفتنی است، که تنخواه‌گردان خزانه دولت در سال ۱۳۹۶ نیز به رویه سنوات گذشته و همانند دولت‌های قبل در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۶ تسویه شده و این اقدام دولت هیچ‌گونه مغایرتی با قانون محاسبات عمومی و الزامات فوق‌الذکر نداشته است.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------