آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,احمدتوکلی

نامه احمدتوکلی به وزیر اقتصاد: مانع خصوصی سازی خسارت بار آلومینیوم المهدی شوید

احمد توکلی گفت: اگر این آقایان خودشان بخواهند خودروی شخصی‌شان را بفروشند، آیا پیش از عرضه، آن را تعمیر نمی‌کنند و حتی ظاهرش…


کاهش قیمت نفت پس از موافقت اوپک با پیشنهاد افزایش تولید از سوی ایران اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت نفت
افت شدید موجودی نفت خام و افزایش تقاضا از سوی پالایشگاه‌های ایالات متحده، سبب شد قیمت نفت بیش از این سقوط نکند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت نفت امروز -پنج‌شنبه- پس از آن‌که ایران توانست موافقت سازمان کشورهای تولیدکننده نفت (اوپک) برای افزایش اندک تولید نفت خام را جلب کند، کاهش یافت. امری که به‌طور بالقوه راه را برای موافقت اوپک با افزایش تولید در دیدار روز جمعه هموار می‌کند. 

 

با این وجود، افت شدید موجودی نفت خام و افزایش تقاضا از سوی پالایشگاه‌های ایالات متحده، سبب شد قیمت نفت بیش از این سقوط نکند. 

 

در ساعت چهار و ۲۶ دقیقه به وقت گرینویچ، شاخص نفت برنت بشکه‌ای ۷۴ دلار و ۳۳ سنت به فروش رسید که نسبت به آخرین روز فعالیت ۵۵ سنت کاهش داشت. 

 

از سوی دیگر، شاخص نفت وست تگزاس اینترمدیت بشکه‌ای ۶۵ دلار و ۵۰ سنت به فروش رسید که نسبت به آخرین روز فعالیت، سه دهم درصد یا ۲۱ سنت کاهش داشت. 

 

«استفان اینس»، رئیس بخش تجاری آسیا-اقیانوسیه در شرکت او‌ای‌ان‌دی‌ای، گفت: «این‌گونه به‌نظر می‌رسد که اجماع بر سر این است که این توافق اجرایی خواهد شد.»

 

از سوی دیگر، بانک بارکلیز اعلام کرد: «انتظار داریم که اوپک و روسیه به‌تدریج در سال آینده عرضه را افزایش دهند و کمبود یک میلیون بشکه‌ای در روز به‌خاطر تحریم‌های ونزوئلا را جبران کنند.»

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------