آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,  طلا

طلا ریخت،دلار بالا رفت

قیمت طلا روز سه‌شنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد کاهش یافت و نزدیک به پایین‌ترین…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


دولت چاره‌ای جز واردات گوشت منجمد ندارد/ گوشت گرم در خرده فروشی‌ها 70 هزار تومان عرضه می‌شود اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,گوشت
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: وضعیت ذخایر دام کشور مناسب نیست و با کمبود شدید دام مواجه هستیم. همین امر باعث افزایش 5 تا 6 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار شده است. 

علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با  ایلنا، در خصوص توزیع گوشت منجمد در بازار و اینکه گفته شده مردم در صف‌های طولانی باید منتظر خرید گوشت باشند و فقط به سرپرستان خانواده با ارائه کارت ملی و در بازه زمانی یک ماهه گوشت منجمد فروخته می‌شود، اظهار کرد: گوشت منجمد به تدریج در حال توزیع در بازار است اما این کار توسط پشتیبانی امور دام و ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود و عاملین و اعضای اتحادیه ما در این زمینه دخالتی ندارند اما ما بازار را رصد می‌کنیم و متاسفانه بازار این روزها در شرایط بسیار بدی به سر می‌برد.

 

 

وی افزود: بازار گوشت گرم داخلی برای کله‌پزی‌ها، رستوران‌ها و فروشندگان دل و جگر مناسب نیست و بسیار شرایط سختی شده است.

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به وضعیت گوشت قرمز در بازار دام اذعان داشت: وضعیت ذخایر دام کشور مناسب نیست و با کمبود شدید دام به دلیل قاچاق مواجه هستیم. همین امر باعث افزایش 5 تا 6 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار شده که مردم قدرت خرید آن را ندارند.

 

ملکی در رابطه با قیمت گوشت گرم داخلی تصریح کرد: مغازه‌داران این گوشت را با قیمت 62 تا 63 هزار تومان از واحدهای صنفی خریداری می‌کنند و شقه بدون دنبه را به قیمت 69 تا 70 هزار تومان در خرده‌فروشی‌ها عرضه می‌کنند.

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تاکید کرد: قاچاق دام همچنان ادامه دارد و دامداران با کمبود دام مواجه هستند. برخی دامداران میش‌هایی را که زاد و ولد نداشتند به کشتارگاه فرستادند و تعداد گوسفند ماده هم رو به کاهش است و می‌تواند در بهار ما را با دردسر مواجه کند.

 

وی افزود: با افزایش تقاضا در بازار و کمبود دام با مشکل مواجه شده‌ایم اما کاری به جز واردات گوشت منجمد برای تامین نیاز بازار از دست اتحادیه و دولت بر نمی‌آید. حتی اگر امروز جلوی قاچاق را بگیرند دیگر برای حل بحران دیر شده و دامی که می‌توانست اوضاع کشور را از این آشفتگی بازار نجات دهد از کشور خارج شده است و دام مولد هم به جای تولید و زاد و ولد روانه بازار شده است.

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به افزایش حضور برخی اتباع خارجی در بازار گوشت قرمز تشریح کرد: برخی اتباع خارجی مغازه‌ها را اجاره کرده‌اند و با افزایش قیمت گوشت باعث اخلال در بازار شده‌اند و با همراهی برخی سودجویان داخلی در قاچاق دام هم فعالیت می‌کنند.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------