بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


واردات گوسفند از هفته آینده آغاز می شود اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , واردات گوسفند
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از واردات نخستین محموله 50 هزار راسی دام زنده گوسفندی در هفته آینده خبر داد و گفت: این اقدام علاوه بر اشتغالزایی در سطح کشتارگاه ها، روند کاهش قیمت دام زنده، لاشه و آلایش را در پی خواهد داشت. 

«حمید ورناصری» روز یکشنبه در گفت و گو با  ایرنا با تاکید براین که برنامه جدی کاهش قیمت گوشت قرمز را در سطح بازار داریم افزود: اکنون به طور متوسط روزانه بین 100 تا 150 تن گوشت گرم گوسفندی به کشور وارد می شود که برای پوشش دادن کل بازار، برنامه افزایش حجم واردات گوشت قرمز گرم و منجمد را داریم.

 

وی اظهاراشت: هر هفته 50 هزار راس دام زنده گوسفندی از کشور رومانی تامین و به بازار عرضه می شود که به طور حتم در کاهش قیمت دام زنده، لاشه ،آلایش (کله و پاچه، دل و جگر) تاثیر خواهد داشت.

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از واردات گوشت گرم گوساله بسته بندی خبرداد و گفت: قرار است گوشت گرم گوساله بسته بندی توسط بخش خصوصی و با مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام به کشور وارد شود که این مهم نیز در روند کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار موثر خواهد بود.

 

وی اضافه کرد: اکنون مجوزهای واردات در حال دریافت است که به زودی این محموله گوشت گرم گوساله از کشورهای اروپایی تامین و به بازار عرضه می شود.

 

به گفته مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام، در یک تا دو ماه گذشته نیز گوشت گوساله گرم بسته بندی، به کشور وارد شده بود.

 

وی با بیان این که قیمت گذاری گوشت گوساله گرم و دام زنده نیز توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان انجام خواهد شد، ادامه داد: انواع گوشت قرمز توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و صنوف عرضه می شود.

 

** گوشت مرغ گرم به قیمت 9800 تومان عرضه می شود

ورناصری از عرضه گوشت مرغ گرم در میادین اصلی و سازمان میادین خبرداد و گفت: برای تنظیم بازار، اکنون در حال عرضه گوشت مرغ گرم با قیمت 9 هزار و 800 تومان در میادین اصلی و سازمان میادین هستیم.

 

وی افزود: اکنون گوشت مرغ منجمد نیز به شکل نامحدود و با قیمت هشت هزار و 900 تومان عرضه می شود که این حجم عرضه موجب کاهش بیش از یک هزار تومانی نرخ مرغ در بازار شده است.

 

به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، اکنون گوشت مرغ منجمد در میادین، فروشگاه های زنجیره ای، ماشین های سیار در سطح شهر، صنف ماهی و مرغ فروشی های سطح شهر و حتی رستوران ها و چلوکبابی ها عرضه می شود و مشکلی در عرضه نداریم.

 

** قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار به کمتر از 16 هزارتومان رسید

این مقام مسئول در شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: این شرکت با عرضه نامحدود تخم مرغ وارداتی به قیمت 13 هزارو 800 تومان توانست قیمت هر شانه 30 تایی تخم مرغ را به کمتر از 16 هزارتومان در سطح بازار برساند که کاهش قابل توجهی رخ داده است.

 

وی اضافه کرد: با وجود انتقاد تولیدکنندگان تخم مرغ، روند توزیع این محصول تا متعادل شدن قیمت ها ادامه خواهد یافت.

 

به گزارش ایرنا، بررسی میدانی از بازار در روزهای اخیر نشان می دهد که قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ بین 13 تا 15 هزارتومان، تخم مرغ 30 تایی شانه ای به 24 هزار تومان و گوشت قرمز بین 70 تا 80 هزارتومان و هر کیلوگرم دام زنده بین 25 تا 30 هزار تومان در بازار عرضه می شد که با حضور گسترده و مستمر شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تنظیم بازار، نرخ این محصولات روند کاهشی به خود گرفته است.

 

سالانه 2.3 میلیون تن گوشت مرغ و 940 هزارتن تخم مرغ در کشور تولید می شود که نیاز داخلی را تامین می کند.

 

نیاز مصرفی گوشت قرمز کشور نیز نزدیک به یک میلیون تن است که 840 هزار تن آن از محل تولیدات داخلی و بیش از 100 هزار تن آن از محل واردات گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوساله و حتی دام زنده تامین می شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------