آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,وزیر راه

وزیر راه و شهرسازی: افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها فشار زیادی به مردم وارد کرده است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رکود مسکن در سال‌های گذشته و همچنین افزایش ناگهانی قیمت مسکن و اجاره بها فشار زیادی را بر…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بررسی توزیع سهم مالیات بر ارزش‌افزوده شهرداری‌ها در لایحه بودجه 98 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,لایحه بودجه 98
استاندار تهران درباره توزیع مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها توسط شوراهای برنامه ریزی و توسعه استان‌ها که در لایحه پیشنهادی بودجه 98 آورده شده است، گفت: این موضوع به صورت کارشناسی با نمایندگان مجلس بررسی خواهد شد. 

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره چرایی واگذاری سهم شهرداری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده به شورای برنامه‌ریزی استان در لایحه پیشنهادی بودجه 98، گفت: این واگذاری هم تهدید است و هم فرصت؛ لذا باید بررسی شود که تا امروز که این قانون نبوده عملکرد شهرداری‌ها چگونه بوده است و اجرای چنین قانونی چه مشکلاتی را در مسیر شهرداری‌های کشور ایجاد می‌کند.

 

وی افزود: بی تردید این موضوع به صورت کارشناسانه با نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و تمامی جوانب شامل فرصت ها و تهدیدها در نظر گرفته می شود تا نهایتا تصمیمی اتخاذ شود که به نفع مردم و روان شدن کارها به ویژه برای شهرداری‌ها باشد.

 

به گزارش ایسنا، پس از تقدیم لایحه بودجه ٩٨ توسط رئیس‌جمهور به مجلس و اعلام جزئیات آن، مدیران و سیاست‌گذاران شهری به‌ویژه در کلان‌شهرها نسبت به یکی از بندهای آن اعتراض داشتند. بند «ح» از تبصره۶ بودجه۹۸ که توزیع عوارض ارزش‌افزوده را توسط شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها لحاظ کرده بود. این اتفاق کار را به جایی رساند که رئیس مجلس شورای اسلامی دیداری با شهرداران کلان‌شهرهای کشور داشت و بنا به گفته رضا خواجه‌نائینی، معاون مالی و اداری شهردار مشهد که به نیابت از شهردار مشهد در این جلسه حاضر شده بود، رئیس مجلس در این دیدار قول مساعد داد که تغییراتی در بودجه در راستای حل دغدغه‌های شهرداری‌ها اعمال شود.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------