آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,خالد بن سلمان

ادعاهای جدید خالد بن سلمان علیه ایران

سفیر ریاض در واشنگتن با اشاره به اینکه تلاش ائتلاف عربی انصارالله را مجبور کرد تا به میز مذاکره بنشینند در صفحه توییتر خود نوشت: امیدوارم حوثی ها به فعالیت های خود به…


ظریف: بهترین شیوه احترام ترامپ به ملت ایران، محروم کردنشان از منافع اقتصادی برجام استاخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

وزیر خارجه ایران در یک پیام توییتری تصریح کرد که رئیس‌جمهور آمریکا شیوه جدیدی برای نشان دادن احترام به مردم ایران دارد و بهترین روش وی، احترام به ملت ایران از طریق محروم کردن آنها از منافع اقتصادی ناشی از برجام است.

به گزارش فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در واکنش به مواضع تند اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران و حمایت از آشوب‌ها در برخی شهرهای ایران در یک پیام توییتری نوشت: «ترامپ شیوه عجیبی برای نشان دادن «چنین احترامی» برای ایرانیان دارد: از برچسب زدن آنها بعنوان یک «ملت تروریست» و ممانعت از ورود آنها به آمریکا گرفته تا توهین‌ تنگ‌نظرانه به نام خلیج فارس. اما بهترین آن، «کمک به آنها» از طریق محروم کردنشان از منافع اقتصادی ناشی از برجام است».

 

وزیر خارجه ایران در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که از زمان آغاز اعتراضات مردم ایران به وضعیت اقتصادی در ایران، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که چندی پیش در سخنرانی خود، مردم ایران را تروریست خوانده بود و با صدور یک فرمان اجرایی، مانع از ورود اتباع ایرانی به خاک آمریکا شده بود، در پیام‌های متعدد توییتری، از آشوب‌های پراکنده در برخی شهرهای ایران حمایت کرد.

 

وی همچنین تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا معترضان در برخی شهرهای ایران را به آشوب دعوت کند و به نوعی سعی دارد این اعتراضات را تلاشی برای تغییر نظام جلوه دهد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------