آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ترامپ

ترامپ: نباید به خاطر ایران و روسیه داعش را نابود کنیم

رئیس‌جمهور آمریکا با دفاع از تصمیم خود برای خروج از سوریه ادعا کرد که داعش دشمن ایران و روسیه است ما نباید به خاطر ایران و سوریه داعش را نابود کنیم. به گزارش ایلنا نقل…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بیش از ۱۲سناریو برای خروج آمریکا از برجام پیش‌بینی کردیم  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,حسام الدین آشنا
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت از ماه‌ها پیش برای مواجهه با اقدام«ترامپ» آمادگی داشت، گفت:بیش از ۱۲سناریو برای خروج آمریکا از برجام پیش‌بینی شده بود.

حسام الدین آشنا رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و مشاور رئیس جمهور در گفتگو با مهر، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ماه‌ها پیش برای انواع اقداماتی که ممکن بود «ترامپ» انجام دهد، پیش‌بینی لازم را به عمل آورده و آمادگی کافی را برای مواجهه با آن داشت، گفت: بیش از ۱۲ سناریو برای اقدام شب گذشته ترامپ پیش‌بینی شده بود و صحبت هایی که این فرد داشت، خارج از آن سناریوها نبود.

 

وی افزود: در نتیجه ما به هیچ وجه از این اقدام او شگفت زده نشدیم چراکه با توجه به خروج ایالات متحده از پیمان پاریس، یونسکو، پیمان نفتا و تلاش هایی که برای عبور از چندجانبه گرایی انجام داده و به وجود آمدن این درک جهانی که ترامپ به دنبال بازسازی یکجانبه گرایی در روابط بین‌الملل است، همه را به این جمع بندی رساند که ادامه برجام با حضور ترامپ ممکن نخواهد بود و او توان ماندن در برجام را ندارد.

 

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری تاکید کرد: اگر اروپایی ها بتوانند منافع ایران در برجام را بدون آمریکا تضمین کنند، می توانند از منافع برجام برخوردار باشند و اگر اراده و توان کافی برای این کار نداشته باشند نباید از ایران توقع دیگری داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران مانند همیشه امیدهای دشمنان خود را به یاس تبدیل خواهد کرد، گفت: با وحدت ملی که در ایران حاکم است، تبعیت همگان از تصمیمات کلان نظام و پیشتازی دولت در انجام وظایف خود در قبال سیاست خارجی، همه گروه ها، جناح ها، شخصیت ها، تریبون ها و رسانه های عمومی در این موضوع به صورت یکپارچه در کنار دولت خواهند بود.

 

آشنا در پایان تصریح کرد: با درک بلندی که شخصیت های سیاسی از شرایط منطقه، موفقیت های ایران در صلح سازی منطقه ای، مبارزه با تروریسم و پیش بردن انتخابات آزاد در منطقه دارد؛ حتما همه اذعان خواهند کرد که شرایط جدید هم نیاز بیشتری به وحدت و همبستگی ملی دارد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------