آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,دبیر اجرایی FATF

دبیر اجرایی FATF : نمی‌توانیم هیچ کشوری را وادار به داد و ستد با دیگران کنیم/ ایران توانسته اعضای FATF را قانع کند

دبیر اجرایی گروه ویژه اقدام مالی گفت: ما نمی‌توانیم هیچ کشوری را وادار به داد و ستد با کشور دیگری بکنیم؛ اما می‌توانیم یک برآورد عینی از شرایط موجود در آن کشور ارائه…


وزیر کشور : مسائل خاورمیانه باید توسط خود کشورهای منطقه حل و فصل شود اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزیر کشور
وزیر کشور در جریان سفر به آنکار با استقبال همتای ترک خود وارد محل وزارت کشور ترکیه شد. 

به گزارش ایلنا، پیش از برگزاری نشست هیات‌های عالیرتبه دو کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی و سلیمان سویلو در محل دفتر وزیر کشور ترکیه دیدار و گفت‌وگو دوجانبه و مشترک داشتند.

 

رحمانی فضلی در این دیدار در سخنانی با بیان اینکه این نشست‌ها می‌‌‌‌تواند در تقویت همکاری‌های دو کشور موثر باشد، گفت: روسای جمهور دو کشور تاکنون بیش از هفت بار با یکدیگر گفت‌وگو و جلسه داشتند که این تماس‌ها و دیدارها اراده تهران و آنکارا را در گسترش روابط به خوبی نشان می‌دهد و این جزو بیشترین روابط در بین کشورهای منطقه است.

 

وی افزود: مسائل منطقه‌ای می‌‌‌تواند از موارد همکاری‌‌‌های مشترک وزارتخانه‌های دو کشور باشد که باید بر موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو کرده و به تفاهم برسیم تا همکاری‌های مشترک داشته باشیم.

 

وزیر کشور اضافه کرد: ما اگر روابط‌مان را در منطقه تقویت کنیم و اراده ما بر این باشد که با توجه به کشورهای منطقه همکاری‌های آنها را هم جلب کنیم از این‌‌رو می‌‌‌‌‌توانیم از ظرفیت‌های منطقه‌ای در حوزه‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی استفاده کنیم.

 

رحمانی فضلی با اشاره به حوادث منطقه و حضور نیروهای خارجی اظهار داشت: معتقدیم مسائل منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه حل و فصل شود.

 

وی با بیان اینکه ترکیه را کشوری موثر و مهم در منطقه می‌‌دانیم، تصریح کرد: امیدواریم این نشست‌‌ها موجب تقویت همکاری‌ها و بهبود زندگی مردم دو کشور و مردم منطقه شود.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------