جست‌وجو برای بازماندگان زلزله مکزیک سرعت یافته است
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


جست‌وجو برای بازماندگان زلزله مکزیک سرعت یافته است  اخبارحوادث ,خبرهای حوادث ,زلزله مکزیک

در حالی که بارش شدید باران عملیات نجات زلزله‌زدگان را در مکزیک با چالشی تازه مواجه کرده، انریکه پنیا، رئیس جمهوری این کشور گفته است که نجات و رسیدگی به مجروحان زلزله اخیر در اولویت قرار دارد.

به گزارش ایسنا، دفتر ریاست جمهوری و رئیس خدمات اضطراری تعداد تلفات ناشی از زلزله ۷.۱ ریشتری اخیر را ۲۷۳ نفر اعلام کردند.

 

ده‌ها ساختمان در اثر این زلزله فرو ریخته و میلیون‌ها نفر بدون برق مانده‎اند. امدادگران معتقدند که هنوز افرادی زنده زیر آوارِ دست‌کم ۱۰ ساختمان گیر کرده‌اند.

 

با ادامه عملیات جست‌وجو برای روز سوم، بخش بزرگی از فعالیت امدادگران بر مدرسه "انریکه ربسامن" در پایتخت متمرکز شده است.

 

  اخبارحوادث ,خبرهای حوادث ,زلزله مکزیک

 

به گزارش بی‌بی‌سی، بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای ارتش و نیروی دریایی با ۲۰۰ مأمور پلیس و تعداد زیادی داوطلب طی شب گذشته عملیات جست‌وجو را در مدرسه ادامه دادند.

 

آنها گاهی اوقات از مردم که در اطراف جمع شده بودند می‌خواستند که سکوت کنند تا بتوانند صدای مفقود شدگان را از زیر آوار بشنوند.

 

  اخبارحوادث ,خبرهای حوادث ,زلزله مکزیک

 

به گفته مقامات ۱۱ دانش‌آموز نجات یافتند، اما ۱۹ دانش‌آموز و شش بزرگسال جان خود را از دست داده‎اند. یکی از مسئولان نیروی دریایی گفت که امدادگران معتقدند دست‌کم یک بزرگسال دیگر - احتمالا از کارمندان مدرسه - زیر آوار زنده مانده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------