بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


زن جوان و 3مردی که برای آدم ربایی از آنها کمک گرفته بود به زندان محکوم شدندحکم مجازات زن جوان و سه همدست‌اش که توطئه ربودن مرد ثروتمند را طراحی و اجرا کرده بودند از سوی قضات دیوانعالی کشور تأیید شد.

 ایران نوشت:  در این ماجرای آدم‌ربایی که اسفند سال 94 رخ داد مرد ثروتمند با سر و صورت مجروح با پلیس تماس گرفت و ضمن شکایت گفت: «برای مدتی به سفر خارج رفته بودم که پس از بازگشت چند نفر مقابل خانه‌ام آمده و زنگ زدند. سه مرد قوی هیکل خیلی جدی از من درباره سفر خارجی‌ام سؤالاتی کردند و از آنجا که یکی از آنان لباس مأموران را بر تن داشت به او توضیحاتی در این زمینه دادم. اما افراد ناشناس که انگار از جواب‌هایم قانع نشده بودند مرا به بهانه بازجویی سوار خودرویشان کردند و همان موقع یکی از آنها وارد خانه شد. او پس از جست‌و‌جوی منزل، مقداری از اموال باارزش و اسنادی را برداشت و بعد هم مرا با خود بردند. چند کوچه بالاتر حسابی کتکم زدند و پس از ضرب و شتم از خودرو بیرونم انداختند و فرار کردند.

 

وقتی به خانه برگشتم متوجه شدم مقدار زیادی ارز به همراه طلا‌ها و چند فقره چک و سفته‌هایم را به سرقت برده‌اند. پس از تشکیل این پرونده، تیمی از کارآگاهان پلیس تهران وارد عمل شده و با انجام تحقیقات تخصصی مأموران قلابی را شناسایی و بازداشت کردند.

 

یکی از متهمان که هنگام آدم‌ربایی اسلحه به همراه داشت در بازجویی گفت: چندی پیش با یک خانم جوان آشنا شدم که مدعی بود اموال و مدارک‌اش دردست یک مرد شیاد است. موضوع را که تعریف کرد باعث شد دلم به حالش بسوزد و به همین دلیل تصمیم گرفتم با کمک دو تن از دوستانم به زن جوان کمک کنم. چند بار به خانه این مرد رفتیم که متوجه شدیم او به سفر خارج کشور رفته است. بعد از اینکه بازگشت به سراغش رفتیم و به بهانه‌ای اموال مورد نظر را از خانه‌اش برداشتیم.

 

زن جوان که طراح این ماجرا بود پس از دستگیری گفت: «شاکی پرونده چندی قبل از طریق افرادی با من آشنا شده بود. او می‌گفت تصمیم دارد مجوز یک پمپ‌بنزین را بگیرد. من هم پذیرفتم با دریافت مبلغی پول این کار را برایش انجام دهم. پس از دریافت مبلغ 250 میلیون تومان و پرداخت چک و سفته ضمانت، کار را شروع کردم. اما نتوانستم کاری برایش از پیش ببرم تا اینکه بالاخره تصمیم خودم را گرفتم و موضوع را با مردی که فکر می‌کردم مأمور یک ارگان است در میان گذاشتم و از او خواستم چک و سفته‌هایم را از این مرد بگیرد. او نیز قبول کرد و به خانه او رفت و چک و سفته‌هایم را به همراه مقداری پول و طلا برایم آورد.»

 

پس از این اظهارات، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و متهمان در حضور قاضی تولیت و قاضی بابایی – مستشار - محاکمه شدند. در نهایت برای زن به اتهام معاونت در آدم‌ربایی و غصب عنوان دولتی دو سال و سه ماه حبس تعیین شد و سه همدست‌اش نیز به خاطر شرکت در آدم‌ربایی هرکدام به پنج سال حبس و به اتهام غصب عنوان نیز هرکدام به شش ماه حبس مجکوم شدند که این احکام مورد تأیید دیوانعالی کشور قرار گرفت.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------