آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,جان بولتون

جان بولتون: نوار لحظات قتل خاشقچی هیچ مشکلی برای بن‌سلمان ایجاد نمی‌کند

مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید واشنگتن هم مثل پاریس، به نوار ضبط‌شده از لحظات قتل خاشقچی دست پیدا نکرده ولی مأمورانی که آن نوار…


روسیه جزئیات جدیدی حمله شیمیایی جعلی در سوریه فاش کرداخبار,اخبار بین الملل,سوریه

مرکز مصالحه «حمیمیم» وابسته به وزارت دفاع روسیه فاش کرد که عناصر تروریستی ۲۲ کودک سوری استان حلب را انتخاب کردند، تا سناریوی «حمله شیمیایی» جعلی خود را اجرا کنند.

به گزارش فارس، مرکز مصالحه «حمیمیم» وابسته به وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه جزئیات جدیدی را درباره تدارکات کشورهای غربی برای صحنه‌سازی یک حمله شیمیایی جعلی در سوریه فاش کرده است.

 

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که عناصر تروریستی ۲۲ کودک ساکن استان حلب و همچنین گروهی کودکان بی‌سرپرست را برای انجام حمله شیمیایی خود انتخاب کردند.  

 

به گزارش روسیا الیوم، مرکز مصالحه و آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم لاذقیه اعلام کرد که تروریست‌های وابسته گروهک «حراس الدین»  به برای حمله شیمیایی با گازهای سمی کُلُر آماد می‌شوند.

 

مرکز روسی حمیمیم می‌گوید که عناصر تروریستی، تصویر هشت قسمت ویدئویی ضبط شده را برای متهم کردن ارتش سوریه به انجام حمله شیمیایی آماده کردند.

 

وزارت دفاع روسیه دیروز سه شنبه نیز اعلام کرد که نمایندگان رسانه‌های غربی که مأموریت تصویربرداری از صحنه‌های ساختگی حمله شیمیایی در ادلب سوریه را بر عهده دارند، به منطقه اعزام شده و عملیات خود را آغاز کرده‌اند.

 

 وزارت دفاع روسیه گفت که تصاویر تهیه شده قرار است به عنوان اسنادی ساختگی در تأیید ادعای استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی علیه مردم سوریه، در اختیار خروجی‌های خبری جهانی قرار گیرد.

 

پیش از این مسکو اعلام کرده بود که کلاه‌سفیدها به همراه تروریست‌های احرارالشام قصد دارند یک حمله شیمیایی ساختگی در ادلب سوریه به راه بیاندازند که مسئولیت فیلمبرداری از صحنه‌های این حمله ساختگی بر عهده نمایندگان کلاه‌سفیدهایی است که به منطقه اعزام شده‌اند. علاوه بر این گفته شده بود که کانتینرهای گاز کلر نیز به ادلب منتقل شده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------