آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,مکرون

مکرون: عجله در خروج از سوریه اشتباه است

رئیس‌جمهور فرانسه در یک سخنرانی در جمع نظامیان این کشور گفت فرانسه به حضور نظامی خود در غرب آسیا ادامه می‌دهد و خروج عجولانه از منطقه را…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


مدیر پیشین اف بی آی: ترامپ کاخ سفید را مثل مافیا اداره می کنداخبار,اخبار بین الملل,ترامپ و مدیر پیشین اف بی آی

مدیر پیشین اداره تحقیقات فدرال آمریکا که از سوی ترامپ اخراج شد، رئیس جمهوری آمریکا را به رئیس گروه های مافیایی تشبیه کرد که از مقام های کاخ سفید وفاداری شخصی به خود را می خواهد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «جیمز کومی» مدیر پیشین اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) در کتاب تازه خود به انتقاد شدید از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پرداخته است.

 

وی در این کتاب که بخش هایی از آن به تحقیقات مربوط به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا مربوط است، ترامپ را «غیراخلاقی» خوانده و گفته است که او به حقیقت مقید نیست.

 

کومی همچنین در کتاب خود با تشبیه ترامپ به 'رئیس یک گروه مافیا که به دنبال کمرنگ کردن مرز قانون و سیاست است'، نوشته که ترامپ کشور را با خودخواهی و براساس وفاداری شخصی اداره می کند.

 

وی همچنین ادعا کرده است که رئیس جمهوری آمریکا تلاش کرده او را در تحقیقات مربوط به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا تحت فشار قرار دهد.

 

درگیری ترامپ با جیمز کومی از زمانی آغاز شد که پلیس فدرال آمریکا تحقیقاتی را درباره دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا و همچنین احتمال تبانی ترامپ با مسکو شروع کرد.

 

ترامپ در ماه مه سال گذشته میلادی به صورت ناگهانی کومی را اخراج کرد و این شائبه را ایجاد کرد که وی قصد مختل کردن پرونده دخالت روسیه در انتخابات را دارد.

 

کومی ادعا کرده بود که ترامپ در مکالمه ای از وی خواسته پرونده دخالت روسیه در انتخابات را متوقف کند. ترامپ در یک پیام توئیتری به کومی هشدار داد که ممکن است مکالماتشان ضبط شده باشد، اما پس از آن وجود چنین فایلی را انکار کرد.

 

پس از اخراج کومی، سنای آمریکا از وی خواست که درخصوص مسائل مربوط به پرونده روسیه شهادت دهد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------