آخرین اخبار بین الملل


اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,ولیعهد عربستان

افشاگری معاریو درباره دیدار محرمانه نتانیاهو و بن سلمان در اردن

یک روزنامه عبری زبان از دیدار محرمانه نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ولیعهد عربستان در اردن پرده برداشت. به گزارش ایسنا، جاکی اوجی، تحلیلگر…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ان بی سی:حمایت آمریکایی ها از طرح استیضاح ترامپ افزایش یافته است  اخباربین الملل ,خبرهایبین الملل,ترامپ

شبکه ان بی سی گزارش داد که براساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده مشخص شد که 40 درصد از مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ حمایت می کنند که این آمار نشان از افزایش حمایت ها از استیضاح وی است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، در این نظرسنجی که توسط 'موسسه عمومی تحقیقات مذهبی' انجام شد نشان می دهد که حمایت از استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نسبت به نتایج بدست آمده در ماه فوریه افزایش یافته است.

 

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که 56 درصد از آمریکایی ها دیدگاه منفی نسبت به رئیس جمهوری آمریکا دارند و فقط 38 درصد نظر مثبت دارند.

 

عامل اصلی افزایش حمایت ها از استیضاح ترامپ به دلیل امارهای حامیان دمکرات ها و افراد مستقل بوده به طوری که 72 درصد حامیان دمکرات ها و 38 درصد مستقل ها خواستار استیضاح ترامپ بوده اند.

 

در این نظرسنجی عنوان شد که در کل 60 درصد از مردان و 45 درصد از زنان شرکت کننده خواستار استیضاح ترامپ هستند.

 

این نظرسنجی از تاریخ دوم تا هشتم اوت از میان 2024 آمریکایی انجام شد.

 

پیش از این شماری از قانونگذاران دمکرات خواستار استیضاح رئیس جمهوری امریکا شده بودند.

 

به گزارش ایرنا، استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا این روزها نقل محافل سیاسی ایالات متحده است.

 

تازه ترین درخواست از سوی قانونگذاران آمریکایی اخیرا مطرح شد، زمانی که 'برد شرمن' یکی از نمایندگان دمکرات ایالت کالیفرنیا طرح استیضاح رئیس جمهوری آمریکا را ارائه و وی را متهم کرد که مانع از انجام تحقیقات در مورد نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا شده است.

 

این نماینده درحالی استیضاح ترامپ را مطرح کرد که چندی پیش 25 نماینده دمکرات آمریکا از طرحی حمایت کردند که راه را برای استیضاح و برکناری رئیس جمهوری این کشور هموار می‌کند.

 

این طرح مبتنی بر بخشی از متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا است که زمینه را برای برکناری رئیس جمهوری در صورت موافقت معاون وی یا اکثریت کابینه ترامپ یا اکثریت کنگره، فراهم می‌کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------