آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,  تیم ترور خاشقجی

انتشار تصاویر جدیدی از تیم ترور خاشقجی

خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز تصاویر جدیدی از تیم ترور جمال خاشقجی منتشر کرد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد: تیم ویژه‌ای…


فشار عربستان بر محمود عباس برای قبول "معامله قرن"اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

مسؤولان جنبش فتح فاش کردند که فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا طرح جدیدی را از سوی آمریکا به پادشاه عربستان ارائه داد و وی نیز به نوبه خود و با اعمال فشار از سوی دولت آمریکا برای انجام معامله قرن،‌ این طرح را به رئیس تشکیلات خودگران فلسطین عرضه کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، رسانه‌ها گزارش دادند که سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی بر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به منظور پذیرش محورها و اصول "معامله قرن" فشار وارد کرده است.

 

منابع عالی رتبه در جنبش فتح خاطرنشان کردند که جارد کوشنر، فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا این طرح را به پادشاه عربستان ارائه داد.  این طرح شامل چهار بند اصلی می‌شود که عبارتند از مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و فلسطینی‌ها زیر چتر منطقه‌ای و پیشرفت تدریجی به سمت راهکار تشکیل دو کشور و دادن مناطق بیشتری به فلسطینی‌ها در کرانه باختری و اعطای کمک‌های اقتصادی سخاوتمندانه به تشکیلات خودگردان فلسطین.

 

در همین حال یوسی بن مناحم تحلیلگر اسرائیلی به نقل از منابع عالی رتبه در جنبش فتح، تصریح کرد: در کنار مذاکرات مستقیم، مذاکراتی نیز پیرامون عادی سازی کامل روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی صورت می‌گیرد و در کنار پیشرفت تدریجی به سمت راه حل تشکیل دو کشور،‌ ارتش اسرائیل در امتداد غور اردن مستقر می‌شود و مذاکراتی پیرامون آینده قدس و جایگاه آن به زمان دیگری موکول می‌شود.

 

این تحلیلگر اسرائیلی افزود: بند سوم نیز شامل این است که اسرائیل بخش‌هایی از مناطق "سی" را به فلسطینی‌ها تحویل می‌دهد و آن را به مناطق "آ" تبدیل می‌کند.

 

این در حالی است که مسؤولان ارشد جنبش فتح تصریح کردند که عباس هیچ گونه تعهدی را نسبت به پذیرش اصول طرح جدید آمریکایی بپذیرد. وی نسبت به "خط قرمز فلسطینی‌ها" متعهد است.

 

مسؤولان افزودند: پیش از آنکه محمود عباس از صحنه سیاست کنار رود دولت ترامپ برای انعقاد قراردادی در آینده‌ای نزدیک اعمال فشار می‌کنند، چرا که پیش‌بینی می‌شود در پایان ریاست عباس نزاع‌ها و اختلافات شدیدی برای رسیدن به قدرت صورت بگیرد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------