آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

دعوت ترامپ از کلینتون برای شرکت دوباره در انتخابات

دونالد ترامپ، رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را به شرکت مجدد در انتخابات ۲۰۲۰ دعوت کرد. به گزارش ایسنا، به نقل…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تاکید چپ‌های کاتالونیا بر استقلال کامل از اسپانیااخبار,اخبار امروز,کاتالونیا

یکی از احزاب کلیدی هم‌پیمان رئیس منطقه کاتالونیا وی را برای اعلام استقلال کامل این منطقه تحت فشار قرار داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کارلوس پوجدمون، رئیس منطقه کاتالونیا به تازگی استقلال این منطقه را اعلام اما اظهار کرد که روند استقلال برای ایجاد امکان مذاکره با اسپانیا به تعویق می‌افتد.

 

در همین حال ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا به پوجدمون تا دوشنبه فرصت داده که موضع خود را درباره وضعیت استقلال کاتالونیا مشخص کند و تا پنجشنبه نظر خود را در رابطه با تاکید بر جدایی این منطقه از اسپانیا تغییر دهد.

 

با این حال حزب چپ افراطی اتحاد مردمی از رهبر کاتالان‌ها خواسته که به طور یک جانبه و بدون توجه به این ضرب‌الاجل‌ها اعلام استقلال کند.

 

این حزب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر دولت مرکزی مادرید بخواهد به تهدیدات خود علیه ما ادامه دهد آنها باید این تهدیدها را علیه یک جمهوری انجام دهند که به رسمیت شناخته شده باشد.

 

حزب اتحاد مردمی تنها ۱۰ کرسی در پارلمان کاتالونیا در اختیار دارد اما دولت پوجدمون به همین تعداد کرسی برای داشتن اکثریت لازم نیازمند است.

 

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------