آخرین اخبار بین الملل


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , سناتور روس

سناتور روس: کشتی جنگی آمریکا در دریای سیاه باید فاصله‌اش را با ما حفظ کند

سناتور برجسته روسی ضمن اعلام این که رفت و آمدهای کشتی‌های جنگی آمریکایی در دریای سیاه هیچ ارتباطی به امنیت آمریکا ندارد و با انگیزه‌…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


سفر رهبر کره شمالی به چین تایید شد  اخباربین الملل ,خبرهای  بین الملل,رهبر کره شمالی
' رهبر کره شمالی از 5 تا 8 فروردین در یک سفر چهار روزه و غیر رسمی، به دعوت 'شی جین پینگ' رییس جمهور چین به پکن سفر کرد. 

بعد از چند روز گمانه زنی در مورد سفر 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی به چین، پکن سرانجام امروز چهارشنبه این موضوع را به صورت رسمی تایید و اعلام کرد در این سفر رهبر کره شمالی با 'شی جین پینگ' رییس جمهور چین دیدار کرده است.

 

به گزارش ایرنا، 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی از 25 تا 28 مارس برابر با 5 تا 8 فروردین در یک سفر چهار روزه و غیر رسمی، به دعوت 'شی جین پینگ' رییس جمهور چین به پکن سفر کرده است.

 

رهبر کره شمالی در این سفر با 'شی جین پینگ' رییس جمهور چین دیدار کرد و گفت و گو کرد در این دیدار که در تالار بزرگ خلق پکن و با حضور 'لیکه چیانگ' نخست وزیر و 'وانگ چیشان 'معاون رییس جمهور چین نیز برگزار شد رهبران دو کشور راه های گسترش روابط راهبردی را بررسی کردند.

 

طرفین در این نشست خواستار حفظ رایزنی ها و افزایش مراودات و حراست از روابط شدند و اعلام کردند برای حفاظت از صلح در منطقه همکاری می کنند.

 

رییس جمهور چین در این دیدار با طرح چهار پیشنهاد گفت: مراودات دو طرف نقش مهمی در گسترش مناسبات طرفین داشته است و به همین دلیل می خواهد به طور متناوب با رهبر کره شمالی از طرق مختلف از جمله سفر متقابل، اعزام فرستاده های ویژه و نامه نگاری رابطه قوی تری داشته باشد.

 

وی گفت به اساس مناسبات سنتی و راهبردی دو کشور اهمیت می دهد و مایل است تبادلات و ارتباطات حزبی نیز بیشتر شود.

 

شی افزود: چین برای حفاظت از صلح در منطقه، بهبود شرایط منطقه ای، افزایش تبادلات مردمی و بهبود استانداردهای رفاهی در عصر نوین با ویژگی های چی، با کره شمالی همکاری خواهد کرد.

 

رییس جمهور چین افزود: دو طرف باید به هر صورت و اشکال مختلف، با تبادلات فزاینده مردمی و ارتباط بیشتر جوانان، اساس دوستی دو کشور را مورد حفاظت قرار دهند.

 

شی گفت تحت رهبری کیم از ثبات اقتصادی و توسعه سیاسی کره شمالی حراست خواهد شد و امیدواریم مردم کره شمالی شادتر زندگی کنند.

 

رهبر کره شمالی هم در این دیدار ابتدا انتصاب مجدد 'شی جین چینگ' را به سمت های رییس جمهوری و دبیر کلی حزبکمونیسن چین تبریک گفت.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------