آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,مکرون

مکرون: عجله در خروج از سوریه اشتباه است

رئیس‌جمهور فرانسه در یک سخنرانی در جمع نظامیان این کشور گفت فرانسه به حضور نظامی خود در غرب آسیا ادامه می‌دهد و خروج عجولانه از منطقه را…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


کره‌شمالی: واشنگتن "سرچشمه" نقض‌ حقوق بشر است  اخبار بین الملل ,خبرهای  بین الملل , کره‌شمالی
در آستانه دیدار رهبران دو کره و پیش از دیدار رهبر کره‌شمالی با دونالد ترامپ، پیونگ‌یانگ انتقاد واشنگتن از سابقه حقوق بشری خودش را "مضحک" توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره‌شمالی به نقض حقوق شهروندانش از جمله با کشتارهای فراقانونی، سرکوب‌ شدید مخالفان و حتی ربایش شهروندان خارجی متهم است.

 

گزارش حقوق بشری وزارت خارجه آمریکا درباره کره‌شمالی که در روزهای گذشته منتشر شد، به شرح "نقض‌های حقوق بشری فجیع" در این کشور خودکامه از اعدام‌های علنی تا گسترش جاسوسی از شهروندان پرداخت.

 

پیونگ‌یانگ در انتقادی شدیداللحن، هدف این گزارش را "تهمت زدن" به کره‌شمالی دانست و آمریکا را "سرچشمه" نقض‌های حقوق بشری دانست که از "خشونت‌های سرطان‌ مانند مرتبط با سلاح و انواع بی‌عدالتی و محرومیت از حقوق" رنج می‌برد.

 

خبرگزاری کی‌سی‌ان‌ای کره‌شمالی سه‌شنبه در یادداشتی نوشت، واشنگتن خودش را قاضی حقوق بشری می‌داند. این واقعا مضحک است و یادآور دزدی است که برای متوقف کردن دزد دیگر جار می‌زند. هدف واقعی آمریکا از هم پاشیدن کشورهایی که از آن فرمانبرداری ندارد تا بهانه‌ای برای تهاجم‌ سیاسی، نظامی و اقتصادی و فشار به دست آورد.

 

کی‌سی‌ان‌ای در ادامه کره‌شمالی را به عنوان "مهد زندگی واقعی کارگران" توصیف کرد.  

 

این موضع‌گیری در آستانه نشست روز جمعه کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی و مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی مطرح می‌شود که دیداری تاریخی است و دومین جلسه کیم با یک رهبر خارجی به حساب می‌آید. همچنین انتظار می‌رود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ژوئن با کیم دیدار داشته باشد. پیشتر کانگ کیونگ-وا، وزیر امور خارجه کره‌جنوبی گفت سابقه حقوق بشری پیونگ‌یانگ در نشست جمعه مورد بحث قرار نمی‌گیرد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------