بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


عطریانفر: نمایندگان متقاضی استیضاح ظریف به مصالح ملی توجه ندارنداخبار,اخبار سیاسی,عطریانفر

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با تاکید بر این که برخی نمایندگان با طرح استیضاح ظریف مصالح ملی را در نظر نگرفتند، گفت: اگر استیضاح عملیاتی و در صحن مجلس مطرح شود قطعا شکست می خورد و وزیر امور خارجه با اقتدار بیشتری به کار خود ادامه می دهد.

«محمد عطریانفر» روز جمعه در گفت وگو با ایرنا، به شیوه استیضاح وزیر امور خارجه از سوی برخی از نمایندگان اشاره کرد و افزود: به اعتبار نظام حقوقی ماهیت سوال استیضاح کنندگان تناسبی با تکالیف قانونی آنها ندارد.

 

وی تصریح کرد: استیضاح به مفهوم حقوقی به معنای «طلب توضیح» از وزیری است که از مجلس رای اعتماد گرفته است. نمایندگان در چهارچوب تکالیفی که قانونگذار در اختیار آنها قرار داده، می توانند نسبت به عملکرد وزرا خواستار توضیح شوند.

 

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران ادامه داد: ظریف همچون صدها صاحب نظر سیاسی در گفت وگوی تلویزیونی درمورد مسائل کشور اظهار نظری کرد. «حضرات نمایندگان» در چهارچوب تکالیف قانونی فقط می توانند درباره موفقیت یا احتمال ناکارآمدی دفاتر نمایندگی ایران در کشورهای مختلف یا دیپلماسی سوال کنند. 

 

عطریانفر تاکید کرد: اگر استیضاح عملیاتی و در صحن مجلس مطرح شود، «قطعا و مسلما شکست می خورد» و ظریف با قدرت و اقتدار بیشتری به کار خود ادامه می دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: اثبات وجود پولشویی در کشور موردی نیست که نمایندگان برای آن خواستار ارائه سند از وزیر امور خارجه باشند. بخش مهمی از اقدامات دستگاه قضایی در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی مربوط به پولشویی در کشور است. 

 

این فعال سیاسی همچنین اظهار داشت: منابع درآمدی برخی افراد که ناشی تخلفات مالی در اقتصاد سالم است توسط دستگاه قضایی رسیدگی می شود و در این خصوص چنین ماموریتی برعهده نمایندگان مجلس نیست.

 

عطریانفر یادآور شد: اگر اجماعی بر وزیر امور خارجه به عنوان خط مقدم دیپلماسی ایران در بحران های سیاسی و شرایط ناپایدار بین الملل اجماعی وجود داشته باشد، وی در گفت و گوها و مناسبات دیپلماتیک موفق می شود. هرچند دنیا مناسبات داخلی ما را رصد می کند و سوال شماری از نمایندگان جریانی خاص تاثیر چندانی در موقعیت جهانی ظریف نخواهد داشت.

 

به گزارش ایرنا، طرح استیضاح محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با 24 امضا و در 11 محور روز سه شنبه ششم آذرماه 97 تحویل هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شد که یکی از محورهای آن درباره «اظهارات و اتخاذ مواضع ناصواب از جمله اتهام پولشویی به جمهوری اسلامی» است. 

 

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی طراح این استیضاح است و در میان 24 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح نام هایی چون نادر قاضی پور، سید ناصر موسوی لارگانی، نصرالله پژمانفر و امیر خجسته دیده می شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------