آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,احمد جنتی

مسئولیت جدید آیت‌الله جنتی در مجلس خبرگان

آیت‌الله احمد جنتی به ریاست کمیسیون«تحقیق» و آیت‌الله مرتضی مقتدایی به عنوان رئیس کمیسیون«اصول ۱۰۷ و ۱۰۹قانون اساسی» مجلس خبرگان انتخاب…


مهدی شیخ: صداوسیما نقدها را بشنوداخبار,اخبار سیاسی,مهدی شیخ

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر لزوم توجه سازمان صداوسیما به نقدهای مطرح شده به عملکردش گفت: نظر مجلس و دولت این است که باید نظارت بر صداوسیما استصوابی باشد که با عنایت به این موضوع کمیسیون فرهنگی در حال تهیه قانونی برای اداره صداوسیما است.

حجت الاسلام مهدی شیخ در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به صحبت های اخیر مقام معظم رهبری درباره وجود انتقاداتی به عملکرد صدا و سیما گفت: همه مسوولان باید نقدها را شنیده و روند کاری و شیوه خود را اصلاح کنند این شامل مسوولان صدا و سیما هم می شود.

 

وی به بررسی طرح اداره صداوسیما در کمیسیون فرهنگی مجلس اشاره و اظهار کرد: صداوسیما قبلا به صورت شواری ریاستی اداره می شد که با اصلاح قانون تبدیل به شورای نظارتی شد که باز هم قانون مدونی برای اداره این سازمان وجود نداشت.

 

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: بر این اساس مجلس طرح اداره سازمان صداوسیما را تدوین کرد که اکنون کمیسیون فرهنگی در حال بررسی آن است چون نظر مجلس و شورای نگهبان بر نظارت استصوابی است اما نظر آقایان بر نظارت استطلاعی بود بدان معنا که در صورت وجود سوالی آن ها پاسخ می دهند.

 

به گفته شیخ با توجه به این موارد ما امیدواریم که در قانون جدید تمامی مشکلات پیرامون صداوسیما و تا حدی نقدها حل و برطرف شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------