آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,محمود صادقی

تکلیف ۱۱ پرونده شکایت از محمود صادقی مشخص شد/ نماینده اصولگرا حریف کریمی قدوسی می شود؟

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی شکایت بروجردی نماینده بروجرد از کریمی قدوسی نماینده مشهد در جلسه امروز این هیات خبر داد و گفت…


گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,

گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»: قرار نبوده به صورت فیلم منتشر شود/ فقط همین یک قطعه کوتاه را انتخاب کرده‌اند که اهداف خودشان را دنبال کنند 

یک روزنامه‌نگار با اشاره به دیدار خود با ناطق‌ نوری از گلایه او نسبت به مستند قائم مقام خبر داده است. 

روزنامه ایران نوشت: «مصطفی ایزدی (روزنامه‌نگار) در یادداشتی با عنوان «دیدار با حاج آقا ناطق‌ نوری» که خبرگزاری ایلنا آن را بازنشر کرده، نوشته است:

 

روز – یکشنبه ۱۹ آذر – توفیق دست داد به دیدار حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج ناطق نوری بروم. در این دیدار خوب، صحبت‌هایی درباره فیلم «قائم مقام» پیش‌آمد که بسی تعجب‌انگیز بود. ایشان گفتند که فیلم را آوردند، من دیدم و از آنان گله کردم که اگر می‌خواستید از من مطلبی هم در این فیلم داشته باشید، چرا نیامدید با من مصاحبه کنید و رفته‌اید از آرشیو مرکز انقلاب اسلامی استفاده کرده‌اید؟ من ۱۷- ۱۸ سال قبل در فضایی دوستانه و غیر مصاحبه‌ای، نشسته‌ام و خاطرات گفته‌ام.

 

قرار هم بود که آن خاطرات در کتاب چاپ شود که چاپ شد و اصلاً قرار نبوده به صورت فیلم منتشر شود. کسی که دوستانه می‌نشیند و خاطره می‌گوید و اطمینان هم دارد که این فیلم را جایی نشان نمی‌دهند، هر گونه که دلش خواست روی مبل می‌نشیند، حرف می‌زند، می‌خندد، طنز می‌گوید، شوخی می‌کند و... نمی‌دانم این چه کاری بود کردند که این قدر انتقادبرانگیز شود؟

 

ایشان گفتند که بعد از آن، با مسئولان مرکز اسناد انقلاب اسلامی صحبت کردم و آنها از چگونگی خارج شدن فیلم خاطرات من از آرشیو آن مرکز اظهار بی‌اطلاعی کردند! این هم باعث ناراحتی من شد. حاج آقا ناطق از کار سازندگان فیلم خیلی ناراحت بودند. می‌گفت، قرار است دوشنبه (فردا) بیایند با من مصاحبه کنند و به جای آن خاطرات در فیلم قرار دهند.

 

بنده به حاج آقا عرض کردم که من احتمال می‌دهم که عناصر پشت پرده ساخت این فیلم خواسته‌اند همراه تخریب مرحوم آیت‌الله منتظری، شما و مرحوم آیت‌الله هاشمی را هم تخریب کنند. چون بالاخره این تندروها که اسم خود را گذاشته‌اند بی‌طرف، با شما هم مخالفند. البته این برنامه هم مثل سایر اقدامات آنان علیه شخصیت‌های محبوب مردم، در درازمدت به ضرر تفکر پشت این فیلم است. حاج آقا ناطق در ادامه توضیحات خود گفتند در همان موقع که خاطراتم ضبط می‌شد، خاطرات زیادی از مرحوم آیت‌الله منتظری گفته بودم، من پیش آن مرحوم درس خوانده بودم، با هم در زندان بودیم و خیلی خاطرات دیگر. فقط همین یک قطعه کوتاه را انتخاب کرده‌اند که اهداف خودشان را دنبال کنند.

 

در این دیدار در رابطه با حرف‌هایی که حاج آقا در خاطرات خود گفته بودند، بحث‌های مفیدی انجام گرفت که من از آنها بهره بردم.»

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------