آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,شهریار حیدری

جزئیات آزادی ۵ مرزبان ربوده شده/ تلاش برای آزادی باقیمانده مرزبانان با کمک دولت پاکستان

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور از جزئیات آزادی پنج نفر از مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه خبر داد. شهریار حیدری در گفت‌وگو با ایلنا، درباره…


قمه کشی در پاستور  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,

 

روز گذشته فردی با پوشیدن کفن و با به دست داشتن قمه وارد نهاد ریاست جمهوری شد و هرچند توانست از گیت اول عبور کند اما در گیت دوم مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

 

گویا قرار است تبدیل به نوعی اعتراض شود که برخی نسبت به مسئولان به طرق مختلف سعی می‌کنند اعتراض خود را بیان کنند. گاهی با چاقو و قمه و گاهی با بنزین و آتش و باقی ماجرا. همین یکشنبه هفته جاری بود که خبری در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت مبنی بر اینکه فردی دفتر شهردار شادگان را به اتش کشیده بود. البته ماجرای آنها آنقدر هم حاد و پیچیده نبود و صرفا یک طلب جزئی از شهرداری بود که وی تصمیم گرفته بود به جای طلبش دفتر شهردار را به آتش بکشد. حالا تنها یک روز بعد فردی با سلاح سرد تلاش کرد وارد نهاد ریاست‌جمهوری شود.

 

این اتفاق حوالی ساعت ۱۱ دیروز رخ داده و فرد مورد نظر که مردی جوان بوده بدون توجه به هشدار نیروهای امنیتی با قمه از ایست و بازرسی اول عبور کرده و به دلیل بی‌توجهی به هشدارها از سوی نیروهای امنیتی در ایست دوم مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. البته تا این لحظه که این گزارش نوشته می‌شود هنوز از هویت و انگیزه فرد مهاجم که تلاش کرده به صورت کفن‌پوش وارد نهاد ریاست‌جمهوری شود، اطلاعی در دست نیست اما فرد مهاجم که حدودا ۳۵ سال داشته پس از بازداشت به بیمارستان منتقل شده است.

 

یکی از شاهدان عینی این حادثه که در محدوده پاستور زندگی می‌کند به ایلنا گفت: «در این محدوده برای ورود افراد ناشناس باید با نیرهای امنیتی هماهنگی صورت بگیرد. امروز برای هماهنگی عبور تعمیرکار لباسشویی از منزل خارج شدم که شنیدن صدای شلیک باعث شد به سمت گیت دوم بروم و با فرد مهاجم که به علت اصابت گلوله نیروهای امنیتی روی زمین افتاده بود مواجهشدم. » در همین خصوص محمد حسین مقیمی استاندار تهران با اشاره به این حادثه عنوان کرد: در حال حاضر فرد مورد نظر به بیمارستان منتقل شده اما هنوز انگیزه فرد مهاجم مشخص نشده است.

 

وی افزود: اطلاع من از این حادثه در حد کلیاتی است که مطرح شده است. باید صبر کنیم وضعیت فرد مورد نظر بهتر شود و روند بازپرسی از وی انجام گیرد تا جزئیات حادثه مشخص شود. استاندار تهران یادآور شد: با توجه به اینکه فرد مورد حامل قمه بوده و به هشدار نیروهای امنیتی هم توجه نکرده، فکر می کنم رسیدگی به این مساله در حال حاضر بر عهده قوه قضائیه باشد. البته اینها تنها مواردی نبوده است که برخی با سلاح سرد به برخی مسئولان حمله کرده‌اند و حتی بعضا برخی را مورد ضرب وشتم قرار داده اند.در این لیست امام جمعه، رئیس اداره اوقاف وحتی خانواده برخی مسئولان هم قرار دارند.

 

با تمام این تفاسیر هنوز مشخص نیست دلیل این اقدام چیست اما نکته جالب توجه این است که اتفاق بازخورد خاصی هم در شبکه‌های اجتماعی نداشته و صرفا مقوله‌ای برای طنز پردازی کاربران بوده‌است. به عنوان مثال یکی از کاربران در این باره نوشت:« ناصرالدین شاه رو هم با تفنگ و به ضرب گلوله کشتن بعد 150 سال بعد شما با قمه راه‌افتادی به رئیس‌جمهورکشی؟! جای زیباکلام خالی که بگه گِل بگیرن در اون مدرسه‌ای رو که به تو مدرک داده... چرا تاریخ نمی‌خونید خب؟!!» یا کاربر دیگری که نوشته بود: «اون طرف خودشممی دونسته با قمه نمی‌تونه کاری کنه ولی شمام انتظار نداشته باشید با پول یارانه بشه آر پی جی خرید»

 

یا مهدی دیگر کاربر شبکه اجتماعی در این باره نوشت:« ما حتی در استفاده از آلات قتاله هم به عقب برگشتیم!» به هرحال هرچند تا این لحظه دلایل اتفاق روز گذشته مشخص نیست و بازخورد چندانی هم در جامعه نداشته است اما با این حال نباید این مسئله را نادیده گرفت که طی سال‌های اخیر حمله به مسئولان خرد و کلان کشور بیش از پیش شده و این نیازمند بررسی است. آیا قرار است این قبیل اقدامات هم تبدیل به نوعی اعتراض شود؟

 

 

 ابتکار 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------