آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , لاریجانی

لاریجانی : مجلس در لایحه مبارزه با تروریسم طبق تدابیر رهبری عمل می کند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) براساس تدابیر رهبر معظم انقلاب…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


کابینه باید پاسخگوی رأی 24 میلیونی باشد  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,قدرت‌ا... علیخانی

آنانی که دارای سابقه زیادی در امر قانونگذاری و مشورت در کشور هستند این روزها دغدغه چینش کابینه را دارند. یکی از این دلسوزان حجت‌الاسلام قدرت‌ا... علیخانی نماینده ادوار مجلس است که می‌گوید: تیم اقتصادی دولت در قالب وزرای پیشنهادی، هماهنگی لازم را دارد و می‌تواند نظر نمایندگان مجلس را جلب کند. 

قدرت‌ا... علیخانی درخصوص چینش کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم ازسوی حسن روحانی گفت: رئیس‌جمهور وعده تغییر نیمی از کابینه را داده بود که بر همین اساس در نهایت کابینه فعلی معرفی شد که دو بخش دارد؛ یک بخش وزرای پیشنهادی به مجلس و بخش دیگر معاونان رئیس‌جمهوری و روسای سازمان‌های زیر نظر رئیس‌جمهور. البته حضور ممتاز دکتر جهانگیری در دولت و نقش‌آفرینی ایشان در دفاع از کابینه، عامل اقتدار دولت دوازدهم است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه برخی جریانات سیاسی انتظار داشتند نظرات آنها در کابینه مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت: به‌رغم احترام به‌نظرات این گروه‌ها و با توجه به محذورات روحانی، به‌لحاظ قانونى رئیس‌جمهور تصمیم‌گیرنده است و مجلس در نهایت با بررسی صلاحیت‌ها، رأی می‌دهد. علیخانی در ادامه درخصوص وضعیت حضور زنان در کابینه خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور اعلام کرده‌اند به حضور زنان در کابینه اعتقاد دارند و به‌رغم اینکه هیچ‌‌وزیر خانمی معرفی نشده، اما بخشی از معاونان وی را بانوان تشکیل می‌دهند، اما با این حال جامعه زنان هنوز گله‌مند هستند و مناسب است آقای روحانی به وعده خود در به‌کارگیری زنان توانمند در بدنه علمی و اجرایی کشور عمل کند.

 

این نماینده مردم در دوره‌های اسبق مجلس با تاکید بر اینکه کابینه باید پاسخگوی 24‌میلیون رأی مردم باشد، تصریح کرد: وزرا باید نقش‌آفرینی کرده و مشکلات فعلی کشور را که اشتغال و معیشت مردم است با جدیت پیگیرى کنند و بهبود ببخشند. همچنین باید دلسوز و فداکار باشند تا انتظار جامعه و مردم برآورده شود. وی در ادامه با بیان اینکه اکثر وزرای پیشنهادی دارای انگیزه هستند، عنوان کرد: دولت تلاش کرده تیم اقتصادی هماهنگی داشته باشد و به‌رغم اینکه به برخی موارد دولت یازدهم منتقد هستم، معتقدم تیم خوبی انتخاب شده و آقای کرباسیان به‌عنوان وزیر اقتصاد سوابق خوبی در دولت‌ها داشته و توانسته است اموراتی را که در دست داشته ساماندهی کند.

 

علیخانی در ادامه درخصوص ویژگی‌های وزیر پیشنهادی نفت، بیژن زنگنه، بیان داشت: تحولی که در نفت ایجاد شده، به‌واسطه آقای زنگنه بوده که مطابق آمارها صادرات و تولید نفت و گاز را در حد توان و به‌اندازه قابل قبولی افزایش داده که از افتخارات است. از این رو زنگنه چهره‌ای بین‌المللی است که به‌نظر می‌رسد مورد اقبال اکثریت نمایندگان ملت نیز قرار گیرد. وی همچنین با اشاره به شاخصه‌های وزیر پیشنهادی کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی، اظهار داشت: ایشان توانسته توقعات رئیس‌جمهور و انتظارات جامعه را با توجه به شرایط محقق سازد و در سایر مسئولیت‌هاى وزارتخانه مانند توسعه، امنیت و مرزهاى کشور، آسیب‌هاى اجتماعى و مبارزه با مواد مخدر موفقیت‌های خوبی داشته است.

 

علیخانی همچنین درمورد قاضی‌زاده هاشمی، وزیر پیشنهادی بهداشت، خاطرنشان ساخت: وی توانسته در بخش خدمات بهداشت و درمان و سلامت خدمتگزاری مخلص باشد و قدم‌های بزرگی در ابتدای راه دولت یازدهم بردارد و به‌یقین از وزرایی خواهد بود که مورد اقبال بالای نمایندگان ملت قرار می‌گیرد. این نماینده ادوار مجلس گفت: انتظار مردم این است که مقامات عالى در همه قوا و اکنون که زمان آغازبه‌کار کابینه جدید است، همت خود را صرف همدلى و همکارى براى حل مشکلات جامعه و کشور کنند. وزراى جدید نیز باید بدانند که چه مسئولیت خطیرى به‌عهده دارند و با انگیزه وارد عرصه خدمت به مردم شوند و در کنار آن، مطالبات ٢٤میلیونى را در رویکرد و عمل خود پاسخگو باشند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------