آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,آب سد زاینده‌رود

پشت پرده تخلیه عمدی آب سد زاینده‌رود

اگر بگوییم بحران آب در اصفهان ناشی از کم‌آبی نیست، بیراه نگفتیم. زنده‌رود قربانی است. قربانی بی‌ثباتی و سوء‌مدیریت آب در…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


وجود بحران آب در کشور/ واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های آب‌بر انجام نمی‌شوداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

مدیرکل دفتر ترویج سازمان امور اراضی مطرح کرد

وجود بحران آب در کشور/ واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های آب‌بر انجام نمی‌شود

مدیرکل دفتر ترویج، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی با اشاره به وجود بحران آب در کشور گفت: واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های آب‌بر انجام نمی‌شود.

به گزارش فارس، سیدعلی محققی در سفری که در سکوت خبری و بدون دعوت از رسانه‌ها به سمنان انجام شد، با اشاره به اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی بیان کرد: در بحث کاداستر در اراضی کشاورزی در مرحله‌ای باید از مردم اطلاعات را جمع‌آوری کنیم که لازمه تحقق اهداف کاداستر اراضی کشاورزی مشخص شدن مالکیت‌ها و اطلاعات مربوط به مالکیت‌های اراضی کشاورزی است.

 

وی با بیان اینکه این مهم نیازمند همکاری و جمع‌آوری اطلاعات مردم است، تأکید کرد: تا مادامی‌که همکاری بهره‌برداران در این طرح وجود نداشته باشد این طرح اجرایی نخواهد شد.

 

مدیرکل دفتر ترویج، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی بهره‌گیری از ظرفیت‌های ترویجی در سازمان جهاد کشاورزی سراسر کشور را در دستور کار این مجموعه اعلام و خاطرنشان کرد: با تحقق این موضوع اطلاعات مربوط به اراضی کشور و روند جمع‌آوری این اطلاعات تسریع می‌شود.

 

محققی افزود: همچنین دقیق و راستی‌آزمایی اطلاعات در خوداظهاری‌های کشاورزان راحت‌تر و دقیق‌تر خواهد شد.

 

وی با تأکید بر لزوم ایجاد هماهنگی بین ترویج و اجرای کاداستر گفت: با توجه به کمبود و بحران آب در کشور، سازمان امور اراضی هم متولی تأمین زمین و واگذاری آن برای طرح‌های مختلف کشاورزی و غیرکشاورزی از محل اراضی منابع ملی و دولتی بوده و این مهم منوط به وضع آب است.

 

مدیرکل دفتر ترویج، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی با بیان اینکه واگذاری زمین به وضع آب بستگی دارد و اگر جایی منابع آبی وجود نداشته باشد، واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های آب‌بر انجام نمی‌شود، بیان کرد: قوانین تغییر کاربری با توجه به وضعیت آب در منطقه باید اجرا شود و ساخت و ساز در اراضی کشاورزی ممنوع است.

 

محققی بیان کرد: اگر نیاز باشد یک زمین کشاورزی که آب ندارد مطابق با قانون کمسیون ماده یک وظیفه دارد درخواست‌هایی برای تغییر کاربری برای اجرای طرح‌های مختلف گردشگری و ساخت و ساز و ... بررسی کند.

 

وی کیفیت خاک و آب را از دو شاخص مهم این کمسیون دانست و گفت: اعضای این کمسیون می‌توانند در بحث تغییر کاربری اراضی تعیین تکلیف کنند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------