مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


احتمال تعلیق کشتی ایران همچنان وجود دارد/ فدراسیون: دو نوبت مهلت گرفتیم؛ موضوع فراتر از حوزه کشتی استاخبار,اخبار ورزشی,علیرضا کریمی

نایب رییس فدراسیون کشتی ایران گفت: پرونده تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی گیر و مربی وی، به زودی تعیین تکلیف می شود.

به گزارش ایرنا، حمید بنی تمیم روز جمعه در این خصوص به خبرنگاران افزود: پس از اینکه مذاکرات اولیه رسول خادم با «لالوویچ از» رییس اتحادیه جهانی کشتی، منجر به جلوگیری از اعلام مستقیم رای و ارائه موضوع علیرضا کریمی و مربی وی و محرومیت ایران از حضور در مسابقات بین المللی به کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون جهانی شد، دور دوم مذاکرات نیز، اواخر این هفته در سوییس برگزار شد.

 

وی تصریح کرد: به دلیل ورود جدی و مستقیم کمیته بین المللی المپیک و پیگیری این موضوع از طریق اتحادیه جهانی کشتی، این اتحادیه، ملزم به تعیین تکلیف فوری و قانونی موضوع شده است.

 

بنی تمیم خاطر نشان کرد: علیرغم فشارهای سیاسی و اجرایی موجود، در دور اول مذاکرات موضوع ارجاع پرونده کشتی ایران به کمیته اخلاق و امور انضباطی در واقع امتیاز تعاملات دیپلماتیک ایران بود که از این طریق، اتحادیه فرصتی به ایران داد تا برای ارائه راه حلی در این باره استفاده کند. فدراسیون ایران در محدوده زمانی مذکور تا دور دوم مذاکرات که اواخر این هفته صورت گرفت، تمام توان خود را برای ارائه راه حلی موثر که از تعلیق کشتی ایران جلوگیری کند، به کار برد.

 

وی اضافه کرد: اما به دلیل شفافیت مستندات موجود و نیز پیگیری کمیته بین المللی المپیک با استناد به مستندات مشابه این موضوع از حدود 13سال گذشته تا کنون، موضوع تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی گیر و مربی به قوت خود باقی ماند. در نهایت در مذاکرات دور دوم، به دشواری زمان محدود دیگری نیز، برای پیدا کردن راه حلی قابل قبول، برای ارائه به کمیته بین المللی المپیک و سایر سازمان های بین المللی ذیربط، حاصل شد. اما به دلیل حساسیت بالای این موضوع برای کمیته بین المللی المپیک، تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی گیر و مربی وی در اتحادیه جهانی کشتی به جریان افتاده است و تصمیم نهایی در این زمینه به زودی اعلام خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: فدراسیون ایران با تمام توان، از ظرفیت خود برای کاهش این جرایم بطور قطع استفاده خواهد کرد، اما با توجه به ورود مستقیم IOC و فشارهای بالادستی موجود، قطعا این موضوع فراتر از تعاملات کشتی ایران و اتحادیه جهانی کشتی است و باید در سطح کلان مدیریت داخلی و خارجی کشور تعیین تکلیف شود، چون در این خصوص صرفا بحث ورزش و کشتی مطرح نیست. کشتی ایران با بهره مندی از نفوذ خود در اتحادیه جهانی کشتی، توانسته دو نوبت زمان بگیرد. اما موضوع در سطح بین المللی آن، بسیار فراتر از حوزه کشتی است.

 

رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی جهان روزهای 4 و 5 آذرماه در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، یونس امامی و امین طاهری در اوزان 65 و 125کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. علیرضا کریمی نیز با توجه به برخورد با نماینده رژیم اشغالگر قدس از دور رقابت ها کنار رفت و شانس مسلم کسب مدال و عنوان سومی جهان را از دست داد.

 

اتحادیه جهانی کشتی نیز اعلام کرد تحقیقاتی را در رابطه با اتفاقات دور نخست مسابقه ‌های زیر 23 سال بین «علیرضا کریمی» از ایران و «علی خان جبرئیلوف» از روسیه آغاز کرده است. از آنجا که در چندین گزارش در رسانه ‌های خبری اعلام شد که مربی علیرضا کریمی به طور مستقیم از او خواسته که کشتی را ببازد تا در دور دوم مقابل رقیب دیگر حاضر نشود، اتحادیه جهانی کشتی تحقیقاتی را در این باره آغاز کرد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------