بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ال کلاسیکوی سوپرکاپ اسپانیا به روایت آمار؛ از هفتمین جام زیدان تا جابجایی رکورد های تاریخیاخبار,اخبار ورزشی ونتایج مسابقات,الکلاسیکو

چهارشنبه شب رئال مادرید موفق شد در خانه با پیروزی ۲-۰ مقابل بارسلونا، در مجموع دو دیدار، این تیم را ۵-۱ شکست داده و قهرمان سوپرکاپ اسپانیا شود..

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، در غیاب کریستیانو رونالدو که ۵ جلسه محرومیت خود را سپری می کند، و در شبی که گرت بیل و ایسکو روی نیمکت نشسته بودند، رئال مادرید رقیب دیرینه خود را تحقیر کرد و قهرمان سوپرکاپ اسپانیا شد؛ اما در این میان اعداد و ارقامی از جنس آمار به ثبت رسید که با هم مرور می کنیم:

 

 رئال مادرید برای دهمین بار در تاریخ باشگاه خود، فاتح سوپرکاپ اسپانیا شد؛ آنها آخرین بار ۵ سال پیش (۲۰۱۲) با پیروزی مقابل بارسلونا فاتح سوپرکاپ اسپانیا شده بودند.

 

 رئال مادرید با گلزنی مارکو آسنسیو در این مسابقه، رکورد گلزنی در بازی های متوالی را به عدد ۶۸ رساند و طولانی ترین روند گلزنی در میان تیم های اروپایی را به ثبت رساند؛ آنها حالا به رکورد جهانی که با ۷۴ بازی در اختیار تیم سانتوس است، نزدیک تر شدند.

 

 رئال مادرید بعد از ۴۰ مسابقه مقابل بارسلونا و تقریباً پس از ۱۴ سال، موفق شد با هدایت زیدان در مقابل این تیم درصد مالکیت توپ بیشتری ثبت کند (۵۳%).

 

 بعد از ۲۵ مسابقه، بارسلونا برای اولین بار در دیدار مقابل رئال مادرید موفق به گلزنی نشد.

 

 لیونل مسی هم برای اولین بار در سوپرکاپ اسپانیا مقابل رئال مادرید، در گلزنی ناکام ماند.

 

 زین الدین زیدان ۹۰ بار روی نیمکت رئال مادرید نشسته و طی این مدت ۶۸ پیروزی، ۷ شکست و ۱۵ تساوی را تجربه کرده که حاصل آن فتح ۷ عنوان قهرمانی از ۹ جام ممکن بوده است؛ او حالا با این تعداد قهرمانی به طور مشترک با ویسنته دل بوسکه، سومین مربی پر افتخار تاریخ باشگاه رئال مادرید است.

 

 رئال مادرید برای دومین بار در تاریخ باشگاه، طی یک سال میلادی ۴ عنوان قهرمانی به دست آورد؛ اولین بار در سال ۲۰۱۴ و با هدایت کارلو آنچلوتی این اتفاق رخ داده بود.

 

 مارکو آسنسیو در ۴ فینال از ۵ فینالی که همراه با رئال مادرید به میدان رفته موفق به گلزنی شده است (سوپرکاپ اروپا ۲۰۱۶، لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۷ و سوپرکاپ اسپانیا ۲۰۱۷).

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------