بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


هند و آلمان بدنبال میزبانی بازی های المپیک 2032   اخبارورزشی ,خبرهای ورزشی ,المپیک

هند و آلمان قصد دارند برای کسب میزبانی بازی های المپیک و پارالمپیک تابستانی 2032 اقدام کنند.

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری اسپورتس بیزینس دیلی، بعد از آنکه کمیته بین المللی المپیک تصمیم گرفت حق میزبانی بازی های المپیک تابستانی 2024 و 2028 را به صورت هم زمان امسال اعطا کند، پیشنهاد غیررسمی برای کسب میزبانی بازیهای 2032 آغاز شده است.

 

اوایل تابستان امسال کمیته المپیک هند از دولت این کشور درخواست کرد اجازه پیشنهاد میزبانی بازی های 2032 را به این کمیته بدهد. هند به تبعیت از کشور همسایه خود چین که میزبانی رویدادهای مهم ورزشی بین المللی را به عهده داشته است، مایل است از فرصت نمایش قدرت اقتصادی خود از طریق ورزش بهره بگیرد.

 

چین میزبانی بازی های المپیک و پارالمپیک تابستانی 2008 ، رقابت های قهرمانی ورزش های آبی جهان در سال 2011 را به عهده داشته است و قرار است بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی 2022 را نیز برگزار کند. چین توانایی ایجاد زیرساخت های جدید و میزبانی از بهترین ورزشکاران جهان و هوادارانشان در ورزشگاه های فوق العاده را سال ها به نمایش گذاشته است.

 

با این حال حتی چین هم نسبت پیامدهای برگزاری المپیک که گریبانگیر بیشتر میزبانان این بازی ها شده، در امان نبوده است. به جز برخی ورزشگاه ها، سایر ورزشگاه های المپیک 2008 شرایط نامناسبی دارند.

 

بازی های 2016 ریو به عنوان توفان مدرنیزه برای پیشبرد ریودوژانیرو تبلیغ می شد. اما پیش بینی ها بیش از حد خوشبینانه بود.

 

این موارد، توانایی هند را در برگزاری بازی های المپیک حتی با وجود فرصت 15 ساله زیر سوال می برد.

 

شیوع ویروس زیکا در برزیل بازی های ریو 2016 را مورد تهدید قرار داد و حتی برخی خواستار تعویق یا تغییر میزبانی این بازی ها بودند. اما تب دانگ یک مانع واقعی برای هند است. دهلی میزبان بازی های مشترک المنافع 2010 شاهد شیوع تب دانگ در مناطق پیرامون دهکده ورزشکاران بود.

 

در آن سوی زمین، آلمان نیز طرح برگزاری المپیک 2032 را در 13 شهر رونمایی کرد. براساس این طرح مسابقات در سراسر این کشور برگزار می شود، اما دوسلدورف و کلن میزبان بیشتر مسابقات خواهند بود. چهار رشته ورزش های آبی شامل شنا، شنای موزون، شیرجه و واترپلو در گلزن کرشن برگزار می شوند.

 

طرح آلمان هزینه برگزاری بازی ها را کاهش می دهد و نیاز به ایجاد زیرساخت های جدید نخواهد بود. هرچند این طرح برخلاف رویکرد دیرینه برگزاری بازی ها در یک شهر است.

 

لس آنجلس و پاریس هنگام ارائه پیشنهاد میزبانی بازی های 2024 نیز این راهبرد را اتخاذ کردند.

 

با آنکه آلمان و هند بیشترین علاقه مندی را برای کسب میزبانی بازی های 2032 دارند، بریزبن در استرالیا نیز وارد این بحث شده است. بریزبن به علت اینکه فاقد زیرساخت های میزبانی بازی های المپیک است، برای بازی های 2028 پیشقدم نشد.

 

حق میزبانی بازی های 2032 در سال 2025 اعطا می شود، به همین علت متقاضیان فرصت زیادی برای ارائه طرح دقیق خود برای میزبانی این بازی ها را دارند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------