مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


اتهام رشوه پرداخت ۱۵ میلیون دلار به قطر برای گرفتن میزبانی جام جهانی  اخبارورزشی ,خبرهای ورزشی,جام جهانی قطر

رییس پیشین فدراسیون فوتبال کلمبیا، اظهار کرد که به او گفته شده قطر ۱۵ میلیون دلار برای رشوه دادن به کشورهای آمریکای جنوبی برای رای دادن میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ کنار گذاشته بوده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت Inside the games، لوییس بگویا، رییس پیشین فدراسیون فوتبال کلمبیا و عضو پیشین کمیته‌ اجرایی فیفا در دادگاهی در نیویورک اعلام کرد که بحث‌هایی درباره رشوه دادن قطر بین او و دو مسوول دیگر اهل آمریکای جنوبی در سال ۲۰۱۰ وجود داشته است.

 

بگویا که پیش از این به دلیل فساد مالی جریمه شده بود، اعلام کرد  که فرد پر نفوذی از سوی تلویزیون قطر و یک تاجر آرژانتینی به نام ماریا نو جینکیز در رابطه با رشوه قطر با او صحبت کرده‌اند.

 

سه نفری که از هیات اجرایی فیفا به میزبانی قطر رای داده‌اند، دریافت هر گونه رشوه‌ای را رد کرده‌اند.

 

پیش از این نیز در دادگاه‌های مربوط به رشوه دادن قطر، بورزاکو یکی از اعضای پیشین یک کمپانی مارکتینگ ورزشی اعلام کرد که خولیو گروندونا، عضو آرژانتینی کمیته‌ اجرایی فیفا حداقل یک میلیون دلار رشوه برای رای دادن به میزبانی قطر دریافت کرده است.

 

قرار است که دادگاه‌های مربوط به میزبانی قطر تا شش هفته‌ ادامه‌ پیدا کنند.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------