ریزه‌اسپور شکایتش را پس گرفت/ ۷۹۰ هزار یورو بخشیده شد  اخبار ورزشی ,خبرهای   ورزشی ,حمیدرضا گرشاسبی

سرپرست باشگاه پرسپولیس با تشریح جزئیات مذاکرات با مسئولان باشگاه ریزه اسپور ترکیه گفت: اختلافات ما در این پرونده برطرف شد و فقط فیفا باید تصمیم نهایی را بگیرد. 

به گزارش مهر، حمیدرضا گرشاسبی که پیش از این عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس بود، پس از استعفای علی اکبر طاهری به عنوان سرپرست این باشگاه کارش را آغاز کرد و در سفری که به ترکیه داشت پرونده مهدی طارمی با این باشگاه را پیگیری کرد. گرشاسبی ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری که در محل این باشگاه برگزار شد پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

 

تذکرات رسانه ها عامل پیشرفت است

اگر تذکرات و هشدارهای رسانه ها به مدیران ورزشی نبود راه به درستی پیش نمی رود و با همین روش کارمان را در پرسپولیس آغاز کردیم. با وجود اینکه همواره پاسخگوی سوالات خبرنگاران بوده ام اما این چند وقت به عمد برخی تماس ها را پاسخ ندادم چرا که خیلی در جریان مسائل نبودم. از اعضای هیات مدیره هم تشکر می کنم چون اگر این همدلی و صمیمیت نبود قطعا کارها به خوبی پیش نمی رفت. 

 

کارمان را با مجوز حرفه ای شروع کردیم

شروع کار ما در باشگاه پرسپولیس با صدور پروانه مجوز حرفه ای گری بود. اگر نمی توانستیم این شرایط را فراهم کنیم قطعا از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته می شدیم. خدا را شکر همکاری خوبی از سوی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش با ما صورت گرفته و توانستیم این مشکل را حل کنیم. 

 

برخی مطالبات باید خیلی سریع پرداخت می شد که رقمش حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود. برخی بدهی ها هم در کمیته استیناف است که ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و برخی ها هم که حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون است هم باید پرداخت شود. حدود ۷ میلیارد تومان هم بدهی های خارجی است که باید با زمان بندی پرداخت شود. 

 

ماجرای باشگاه ریز اسپور

بازیکنی که با ما قرارداد داشت به ترکیه رفت و چند جلسه هم تمرین کرد و بعد به تهران برگشت. کارت آی تی سی او به اسم پرسپولیس صادر شده که برای ما بازی کرده است. در نهایت باشگاه پرسپولیس محکوم شد. مسئولان ریزه اسپور عنوان کردند که به خاطر پیگیری برخی مصاحبه های مسئولان از رسانه های داخلی ما توانستیم باشگاه ایرانی را محکوم کنیم. 

 

سفر اردوغان گره مشکلات را باز کرد

در سفری که اردوغان به ایران داشتند ما پیگیری کردیم و آقای سلطانی فر سر میز ناهار رفتند صحبت کردند و ایشان هم همانجا تلفن را برداشت و به ترکیه ای ها توصیه کرد که همکاری لازم را با ما داشته باشند. به همین خاطر ما به ترکیه رفتیم و جلسه پنج ساعته ای با مسئولان باشگاه داشتیم. اینها گفتند که اول شما مبلغ ۷۹۰ هزار یورو را به حساب ما واریز کنید و فیشش را بیاورید تا بعد بنشینیم و مذاکره کنیم که چقدر تخفیف می دهیم. 

 

حضور روحانی کار را تمام کرد

خوشبختانه سفر آقای روحانی به ترکیه زمینه را برای ما فراهم کرد که بتوانیم با رایزنی کار را پیش ببریم. بعد از مذاکراتی که با مسئولان سیاسی کشور داشتیم توانستیم به راهکار دست پیدا کنیم. در جلسه بعدی که شش ساعت طول کشید گفتند یا طارمی را به ما بدهید یا علیپور را. ما هم گفتیم شما ما را از نقل و انتقالات محروم کرده اید و اگر بخواهیم این دو بازیکن را بدهیم مشکلات ما بیشتر می شود. 

 

شکایت از مهدی طارمی پس گرفته شد

در این جلسه ما اعلام کردیم که شکایت مان را از باشگاه ترکیه ای پس خواهیم گرفت. تلاش کردیم که رضایت طارمی را هم بگیریم که توانستیم این رضایت را هم بگیریم و اینها اعلام کردند که دیگر شکایتی از مهدی طارمی ندارند. ما این خاکریز را رد کردیم و حالا رسیدیم به خاکریز فیفا. اصل کار ما اینجاست که بتوانیم این محرومیت ها و پنجره های بسته شده را باز کنیم و مشکل پرسپولیس برطرف شود. 

 

در این قرارداد آمده  است باشگاه ریزه اسپور علاوه بر اینکه از شکایتش صرفنظر کرده  است کمک کند تا پرونده پرسپولیس در فیفا هم بسته شود. باشگاه ریزه اسپور اعلام کرده که نسبت به شکایت پرونده مهدی طارمی رضایت کامل خود را اعلام می دارد. این قرارداد ملاک رفع کامل اختلافات می باشد و پرسپولیس می تواند این تفاهم نامه را جهت رفع محرومیت ها به دادگاه بین المللی و فیفا ارائه کند و ریزه اسپور حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت. 

 

دو باشگاه با یکدیگر تفاهم نامه ای امضا و تاکید کردند که هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند و امیدوارم فیفا هم کاسه داغتر از آش نشود و این مشکل حل شود. براساس این قرارداد ما هیچ پولی به باشگاه ترکیه ای پرداخت نخواهیم کرد و ۷۹۰ هزار یورو جریمه ای که در نظر گرفته بودند بخشیده شده است و باید فیفا هم آن را تایید کند. 

 

جا دارد که از همه مسئولانی که کمک کردند این مشکل حل شود تشکر کنیم. از آقایان ظریف، سلطانی فر، حسین پور و همه کسانی که کمک کردند تشکر می کنم که کار بزرگی صورت گرفته و مشکلی که دغدغه هواداران پرسپولیس شده بود حل شد. 

 

قرارداد برانکو بزودی نهایی می شود

حمیدرضا گرشاسبی در مورد تمدید قرارداد برانکو هم گفت: مذاکراتی خوبی در این زمینه صورت گرفته و توافق کاملی هم داریم. ایشان برنامه ها و لیست هایش را اعلام کرده بود اما به خاطر سفر ما به ترکیه کمی تاخیر ایجاد شد. با این حال مشکلی در این زمینه وجود ندارد و کارهای مربوط به تمدید قرارداد ایشان انجام شده است و طی فردا یا پس فردا قرارداد نهایی امضا خواهد شد. 

 

طارمی تابع تصمیم باشگاه است

وی در مورد اینکه قرارداد طارمی پایان فصل تمام می شود تکلیف حق ترانسفر وی چه می شود گفت: این صحبت ها با مهدی طارمی شده است. خود این بازیکن هم به خاطر این مسائل ناراحت است و نگران باشگاه است. طارمی اعلام کرده که همه جوره مطیع تصمیم باشگاه است و هر تصمیمی که باشگاه برایش بگیرد تابع خواهد بود. 

 

تصمیم نهایی با فیفا است

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه با توجه به محرومیت باشگاه از سوی فیفا آیا امیدوار هستید که حکم محرومیت شما لغو شود گفت: درست است که ما پرونده های زیادی در فیفا داریم و مسئولان هم از دست ما خسته شده اند اما باید تلاش کنیم که با رایزنی این مشکل را حل کنیم. با این حال نمی توانیم آنها را تحت فشار بگذاریم. هر کاری از دستمان برآمده با تایید و تصویب هیات مدیره پیگیری کرده ایم. این مشکل به سختی حل شده است. حالا هم وکیل سوئیسی گرفته ایم تا مشکل را پیگیری کند. دیگر همه چیز بستگی به نظر فیفا دارد و امیدوارم تصمیمی بگیرند که مشکل ما حل شود. 

 

مسئولان باشگاه ریزه اسپور به تهران می آیند

امکانات باشگاه ریزه اسپور بسیار عالی است. فردا قرار است مسئولان این باشگاه به تهران سفر کنند و از امکانات ما بازدید کنند. ضمن اینکه به آنها پیشنهاد دادیم که بیایند تمرینات تیم و بازیکنان ما را ببینند و اگر بازیکنی را خواستند که سرمربی ما به آنها نیاز نداشت می توانند از آنها در تیم خودشان استفاده کنند. برخی بازیکنان ما هستند که در تیم های دیگر بازی می کنند و در صورتی که باشگاه ترکیه ای آنها را بخواهد ما همکاری خواهیم کرد چرا که آنها همکاری خوبی با ما داشته اند. ما جلوی پیشرفت هیچ بازیکنی را نمی گیریم و اگر قرار است بازیکنی به تیم بزرگتری برود همه نوع همکاری با وی خواهیم داشت. 

 

وضعیت اسپانسر را بزودی مشخص خواهیم کرد

اسپانسر ما تا فردا به طور کامل وضعیتش مشخص خواهد شد. جزئیات قرارداد را به صورت رسمی بزودی اعلام خواهیم کرد. باید کار نهایی شود تا بعد در موردش صحبت کنیم. هنوز بخشی از کار باقی مانده  است که باید در چند روز آینده مشکل حل شود. ما به همراه باشگاه تراکتورسازی و استقلال همفکری با هم داشتیم برای اسپانسر که هنوز قطعی نشده است. 

 

هدایتی اسپانسر باشگاه پرسپولیس نبوده است

همه حساب هایی که آقای هدایتی با باشگاه پرسپولیس داشته اند شفاف است و حساب و کتابش مشخص است. البته برخی مبالغ را ایشان مستقیم به بازیکنان داده است که سندی از آنها در باشگاه نیست. ایشان اصلا اسپانسر باشگاه نبوده است. 

 

بازیکنان حق دارند حقوق شان را سر موقع بگیرند

باشگاه بزرگ حاشیه هایش هم بزرگ است. بی انصافی است اگر بخواهیم پشت سر آقای طاهری حرف بزنیم. ایشان هم زحمت زیادی کشیدند. وضعیت پرداختی باشگاه به بازیکنان نسبت به تیم های دیگر بهتر است. با این حال حق بازیکنان است که سر ساعت حق و حقوق شان را دریافت کنند. 

 

یکسری از بدهی ها حکم هایی بوده است که باید می دادیم. یکسری از این بدهی ها در استیناف است که گفتند سند سازی شده است. اسناد این بدهی ها را ما به فدراسیون داده ایم که در حال بررسی است و روحیه ما این نیست که بخواهیم سندسازی کنیم و چنین رفتارهایی را در دستور کار قرار دهیم. 

 

آخرین وضعیت احمد نوراللهی

ما خیلی دنبال وضعیت احمد نوراللهی هستیم. در لیگ قهرمانان آسیا با پیگیری هایی که کردیم مجوز خروج از کشورش صادر شد و با ما در چند بازی حضور داشت. با این حال چهار ماه از خدمت سربازی اش مانده بود که با رایزنی های صورت گرفته با آقای آجورلو ایشان قول دادند که طی چند روز آینده مشکل این بازیکن حل شود. اگر نشد بازهم اعلام خواهیم کرد. 

 

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد مدیرعامل تراکتورسازی به دنبال ایجاد حاشیه برای باشگاه پرسپولیس است و می خواهد بازیکنان سرباز را جذب تیمش کند گفت: اینطور نیست. در ماجرای نوراللهی آقای آجورلو در دفتر خود من به طور تلفنی با آقای کمالی صحبت کرد و از ایشان خواست که مشکل نوراللهی حل شود و هر چه سریعتر ترخیص این بازیکن اعلام شود. 

 

مشکل گولج را با ۱۱۵ هزار دلار حل می کنیم

گولج هم با ما قرارداد داشت که رفته بود و شکایتی را انجام داد. رقم کلی بدهی که ما به ایشان داریم حدود ۱۸۰ هزار دلار است که پس از توافقی که داشتیم قرار شد با پرداخت ۱۱۵ هزار دلار مشکل وی هم حل شود. البته تا به حال حکمی در مورد این بازیکن برای باشگاه ما صادر نشده  است و فکر می کنم بتوانیم مشکل را حل کنیم. 

 

ماجرای گم شدن ۶۱ میلیارد تومان اموال پرسپولیس

حسابرسی های قانونی اموال و دارایی های باشگاه که دولتی هستند را در پایان هر سال بررسی می کنند. قبلا باشگاه درفشی فر قیمت گذاری شده است ۶۱ میلیارد تومان که جز دارایی های باشگاه پرسپولیس آمده است. امسال گفته اند سند این ملک کو؟ چون به اسم باشگاه سندی زده نشده است این ۶۱ میلیارد تومان از دارایی های باشگاه کسر شده  است که گفتند این رقم گم شده است! ما قصد داریم زمین این مجموعه را با پولی که از اسپانسر می گیریم از این وضعیت اسفناک خارج کنیم. 

 

همیشه ابتدای میز نشسته ام و آماده رفتن

وی در مورد اینکه گفته می شود شما موقت هستید و قرار است آقای اسلامیان به عنوان مدیرعامل به باشگاه پرسپولیس بیاید گفت: همه آنهایی که بنده را می شناسند می دانند که هر جا مسئول بوده ام پشت میز اصلی ننشسته ام. جایی که بدانم نمی توانم کمک کنم یک دقیقه هم نخواهم ماند. در باشگاه پرسپولیس هم روال همین است. به هیات مدیره و آقای سلطانی فر هم اعلام کرده ام که اگر به این نتیجه رسیدند فرد دیگری می تواند این مسئولیت را بهتر انجام بدهد قبول خواهم کرد. این پست ها برای کسی نمی ماند و من همیشه سعی کرده ام جلوی میز بنشینم که هر وقت خواستند بروم راحت باشم. هر کسی هم که به پرسپولیس آمد قطعا به او کمک خواهم کرد.

 

چرا برادر برانکو را قبول کردید؟

وی در مورد انتخاب برادر برانکو برای حضور در کادر فنی سرخپوشان گفت: با توجه به اینکه کادر فنی و سرمربی ما در این مدت موفق بوده اند طبیعتا تصمیمی نمی گیرند که علیه تیم باشد. ما هم با توجه به موفقیتی که ایشان داشته اند دخالتی در این مورد نمی کنیم.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------