مشاور،مشاوره آنلاین
بیتوته


مهدی تاج: کرانچار باید از فدراسیون پیروی کند/ برگشت از برند جدید ممکن نبود  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه زلاتکو کرانچار سرمربی سپاهان باید از فدراسیون پیروی کند، به تشریح دلایل ادامه کار با اسپانسر تیم ملی پرداخت و گفت: برگشت از آدیداس ممکن نبود. 

به گزارش مهر، مهدی تاج صبح امروز در حاشیه جلسه امضای تفاهم نامه با کشورهای عضو اکو در جمع خبرنگاران گفت: قرار شد مسابقات فوتسال بین سفارتخانه های عضو اکو و سایر سفارتخانه ها برگزار شود. این اوج دیپلماسی ورزشی است که داریم مقدماتش را فراهم می کنیم.

 

وی افزود: بحث دیگر، بحث فرهنگی و برنامه ریزی کشورهای عضو اکو است. شاید بتوانیم کمک هایی به سایر کشورها در بحث فوتسال و فوتبال ساحلی داشته باشیم.

 

رئیس فدراسیون فوتبال درباره مشکل داوران تصریح کرد: بخش عمده ای از حقوق داوران پرداخت شده است و بقیه هم در حال پرداخت است. بحث لباسها هم مثل زمانی که یک عده گفته بودند داوران سیب زمینی خورده اند یا الویه، اینها حرفهایی است که مورد پسند مردم نیست.

 

تاج در خصوص لباس تیم ملی فوتبال ایران گفت: لباس ما برند آدیداس است. یکسری مسائل و قراردادها ممکن است حرف و حدیث داشته باشد و باید به آن پرداخت. شما سابقه پیراهن تیم ملی را دارید که جیووا بود. کی روش بسیار روی این برند حرف داشت. آستین این لباسها کوچک می شد. این لباسها در جام جهانی فوتسال هم پاره شد و مجبور شدیم خیاط داخلی بگیریم و دو لباس را یکی کردیم تا توانستیم جام جهانی را طی کنیم. حتما عکسهایش را دیده اید.

 

وی افزود: ما سپس به سمت آدیداس رفتیم. برعکس اینکه گفته می شود قرارداد آدیداس بد است، اما این قرارداد خوب بسته شده بود. بنا بود این شرکت به ما پول هم بدهد. ما تیم اول آسیا هستیم و امکانات خوبی هم داریم. آنها هم حساب خوبی روی ایران با ۸۰ میلیون نفر باز کرده بودند ولی بخشنامه وزارت صنایع و معادن مبنی بر عدم واردات لباس مگر اینکه شرکت خارجی در ایران کارخانه و تولیدی بزند و ۵۰ درصد محصولش را هم صادر کند، مانع شد. طبیعی است این شرط برای آدیداس عملی نبود. من خودم به وزارت صنایع مراجعه کردم و جلسه ای هم داشتیم. آنها هم یک منطقی داشتند که درست بود.

 

تاج یادآور شد: مسئولان وزارت صنایع می گفتند اشتغال برای ما مهم است و نباید اجازه بدهیم بازارمان در اختیار برندهای دیگر قرار بگیرد. سوراخ کردن این بخشنامه برای تیم ملی را به صلاح مملکت ندیدند. فقط لطف کردند مجوز ورود لباسهایی که از قبل تهیه کرده بودیم را از گمرک دادند.

 

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: برای همین با آدیداس وارد قرارداد جدیدی شدیم. آدیداس گفت ما حتی یک لباس هم داخل کشور شما نمی توانیم بفروشیم و به چه دلیلی باید هم به فدراسیون پول بدهم و هم لباس رایگان. در واقع ما برای لباسهای آدیداس با کیفیت بالا ۷۵ درصد پول می دهیم و ۲۵ درصد هم از محل فروش لباس بین ایرانی های خارج از کشور تامین می شود. حدود ۷ میلیون ایرانی خارج از ایران داریم که قطعا لباس تیم ملی را می خرند. پیش بینی خودشان ۵۰۰ هزار تا بود.

 

تاج ادامه داد: در مجموع این قرارداد، قرارداد باصرفه و قابل قبول است. برگشت از قرارداد آدیداس هم ممکن نبود. در اینصورت دوباره دچار سردرگمی می شدیم. نمی شد دوباره به آل اشپورت و جیووا برگردیم. ضمن اینکه قبلا لباس خود را به فیفا معرفی کرده بودیم. 

 

وی با بیان اینکه آدیداس رسما لباس تیم ملی را معرفی خواهد کرد، افزود: قرارداد هم مبادله شده است. هم ما آنرا امضا کرده ایم هم آدیداس. مراسم رونمایی هم بعد از هماهنگی انجام می شود.

 

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا درخواست کارلوس کی روش برای در اختیار داشتن ملی پوشان عملی شده است یا خیر؟  گفت: به باشگاه ها نامه داده ایم. از تمام مربیان بخصوص برانکو تشکر می کنم. او گفت کاملا در اختیار تیم ملی هستم. نیاز داریم که تمام مربیان این کار را بکنند. رسانه ها هم از بحث حاشیه ای خودداری کنند چون در سال جام جهانی هستیم.

 

تاج در خصوص درگیری رسانه ای کرانچار با کی روش بر سر تیم ملی گفت: کرانچار باید از سیاست های فدراسیون فوتبال پیروی کند. باشگاه ها و مربیان تعهد دارند. وقتی یک باشگاه عضو لیگ می شود تفاهمنامه ای را امضا می کند. وقتی سازمان لیگ یک چیز را مصوب می کند برای همه لازم الاجرا است. کرانچار هم باید به باشگاهش احترام بگذارد. این هم صحبت خاصی نیست. از کرانچار سابقه تندی ندارم و ارزیابی ام از او مثبت است. شاید برای او یکی دو سئوال مطرح شده است که باید به آن پاسخ داد. 

 

وی یادآور شد: در مجموع باشگاه ها هم برای ما مهم هستند. احساس می کنیم از این ناحیه باشگاهی ضرر نمی کند چون کار فیزیکی صورت نمی گیرد. اینها فقط برنامه های ریکاوری است. همه کشور حواسش به جام جهانی است. باشگاه ها هم همینطور. تمام باشگاه ها زحمت کشیده اند و هیچکس دلش نمی خواهد تیم ملی نتیجه نگیرد. تیم ملی عصاره باشگاه ها است و از لیگ پویا و پربازدهی ایجاد شده است.

 

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان با بیان اینکه تیم ملی در راه جام جهانی هفت بازی تدارکاتی خواهد داشت، از نام بردن کشورهای مدنظر بازی تدارکاتی خودداری کرد و گفت: فعلا داریم بازی ها را قطعی می کنیم. هر موقع قطعی شد اطلاع رسانی می شود.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------