آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,مهدی شیری

اولین خرید پرسپولیس مشخص شد

مسئولان باشگاه پرسپولیس تهران جانشین صادق محرمی که با دیناموزاگرب کرواسی به توافق رسیده است را پیدا کردند. به گزارش ایلنا،…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


پرسپولیس مدعی قهرمانی آسیاست/ برای موفقیت با قلعه‌نویی مشورت کردماخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با تاکید بر اینکه نخستین حریف این تیم در لیگ برتر مدعی قهرمانی آسیاست گفت: برای موفقیت با استقلال از قلعه‌نویی مشورت گرفتم.

 به گزارش مهر، می‌توان سید سیروس پورموسوی را یکی از پدیده‌های مربیگری در سالهای اخیر فوتبال ایران دانست. سرمربی جوان تیم بی ادعای فصل گذشته استقلال خوزستان که به جز بازی‌های خوب در لیگ برتر، در آسیا هم با این تیم بی ادعا حضوری موفق داشت و موفق شد در اولین تجربه آسیایی‌اش از مرحله مقدماتی مسابقات صعود کند. عملکرد فصل گذشته پورموسوی آنقدر خوب بود که در آخرین رنکینگ رده بندی مربیان که از سوی فیفا اعلام شد، بعد از برانکو علیرضا منصوریان، سومین مربی موفق ایران معرفی شود. 

 

پورموسوی در گفتگو با  مهر پاسخگوی سئوالاتی بود که بیشتر به حضور وی در تیم فولاد و حضور با این تیم در هفدهمین دوره از رقابت‌های لیگ برتر باز می‌گشت.

 

* قبل از هر چیز از روند نقل و انتقالاتی تیم فولاد بگویید و این که توانستید مهره‌های مورد نیاز خود را جذب کنید یا خیر.

- پورموسوی: تا حدود زیادی توانستیم بازیکنان مورد نیاز را با توجه به انتظاری که از تیم می‌رود و با توجه به بضاعت باشگاه جذب کنیم. هرچند هنوز در برخی از پستها کمبود احساس می‌کنم و نیاز به جذب بازیکن هست، اما در کل از نقل و انتقالات رضایت دارم.

 

* چرا هنوز در برخی پستها احساس کمبود بازیکن می‌کنید؟

- چون بازیکنانی که بتوانند خواسته‌های ما را براورده کنند یا در باشگاه‌های خود ماندند و یا قبل از ما با تیم‌های دیگر مذاکره کردند و به توافق رسیدند، بازیکن مورد نظر پیدا نشد. ما خواستیم در این پست‌ها از گزینه‌های خارجی استفاده کنیم که این موضوع هم با مخالفت هیات مدیره مواجه شد و ما عملا نتوانستیم گزینه‌های مورد نظرمان را جذب کنیم. هنوز هم یکی دو جای خالی در لیست تیم داریم که حتی اگر در طول مسابقات هم شد، گزینه مناسبی به نفرات مان اضافه کنیم. البته این را هم اضافه کنم که روی جوانانی که در کنار ما هستند هم حساب ویژه‌ای برای فصل جدید باز کردیم.

 

* در اولین هفته از لیگ برتر سخت ترین بازی را پیش رو دارید. دیدار با پرسپولیس آن هم در تهران. این اتفاق از نظر شما خوب است یا بد؟

- قبل از هرچیز باید بگویم که پرسپولیس به دلیل ثباتی که در دو سه فصل اخیر داشته، فعلا یکی از بهترین تیم‌های ایران است. این تیم فصل قبل با شایستگی قهرمان کشور شد و در این فصل به جز این که مدعی جدی برای قهرمانی لیگ است،  مدعی قهرمانی آسیا هم به حساب می‌آید. پیش از آن که در باره بازی تیم خودمان با پرسپولیس بازی کنم این را بگویم که صمیمانه برای این تیم در آسیا آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم که قهرمان آسیا شود. قهرمانی پرسپولیس در آسیا به همه فوتبال ایران کمک می‌کند. ضمن این که این تیم شایستگی قهرمان شدن در آسیا را هم دارد.

 

* و بازی تیم فولاد با پرسپولیس آن هم در اولین گام؟

- در باره این بازی باید بگویم بستگی به این دارد که ما از چه زاویه ای به این بازی نگاه کنیم. ما می‌توانیم بدون ترس و واهمه از نام و آوازه حریف به میدان برویم و ارائه دهنده یک بازی زیبا و تماشاگر پسند باشیم و البته نگاه مثبتی هم به موفقیت در این بازی داشته باشیم. من خودم این را به فال نیک می‌گیرم که در اولین بازی، سخت ترین بازی را تجربه کنیم. امیدوارم این بازی از نظر فنی در سطح اعتبار دو تیم و لیگ برتر ایران باشد.

 

* پس شما تحت تاثیر نام حریف نیستید.

- من فصل گذشته با استقلال خوزستان چه در لیگ برتر و چه در لیگ قهرمانان آسیا نشان دادم که هرگز تحت تاثیر نام و آوازه حریفان نیستم و در هر بازی به فکر ارائه یک فوتبال زیبا و تماشاگر پسند هستم و به زدن گل و کسب پیروزی فکر می‌کنم.

 

* صحبت از آسیا شد. تجربه خوبی در این مسابقات داشتید. اما اگر خودتان بخواهید در یک جمله تفاوت‌های پورموسوی قبل از حضور در آسیا و بعد از حضور در آسیا را بیان کنید، آن یک جمله چیست؟

- قطعا حضور در آسیا یک تجربه بسیار گرانبها برای من ایجاد کرد و من نسبت به قبل از حضور در این مسابقات بسیار با تجربه تر و پخته تر شدم. در واقع نگاه من به فوتبال عوض شد و به این باور رسیدم که با استفاده بهینه از ابزار موجود، می‌توان مقابل هر حریفی ایستادگی کرد. در بسیاری از بازی‌هایی که در آسیا داشتیم می‌توانستیم با یک بازی بسته و دفاعی و نگاه به کسب تک امتیاز بازی به میدان برویم. اما ترجیح دادیم تا روحیه‌ای تهاجمی و نگاه به ارائه بازی زیبا و گرفتن امتیاز کامل به میدان برویم. در بعضی از بازی‌ها تاوان این تفکر را هم دادیم و گلهایی هم خوردیم و حتی شکست هم خوردیم. اما از این اصل عبور نکردیم.

 

* نسبت به اولین حضورتان در آسیا نتایجی که گرفتید فراتر از انتظار بود.

- در همین راه می‌خواهم یک تشکر ویژه از امیر قلعه نویی داشته باشم. من از ایشان مشورت گرفتم و امیرخان هم خالصانه تجربیات گرانبهای خود در آسیا را در اختیار من گذاشت. من هم به بهترین شکل از مشورتهای ایشان استفاده بردم و با جرات می‌گویم آقای قلعه نویی در حضور موفق ما در آسیا نقش داشت و از این تریبون از ایشون تشکر می‌کنم.

 

* هدفگزاری شما در لیگ هفدهم با فولاد چیست و کجای جدول را نشانه گرفته‌اید؟

- در مذاکراتی که با مدیران مجموعه داشتم و در برنامه‌ای که ارائه دادم، هیچ قولی مبنی بر قهرمانی یا کسب سهمیه و یا قرار گرفتن در جایگاه مشخصی از جدول نداشته‌ام. خریدهای ما هم نشان می دهد که هدف ما قهرمانی و حتی کسب سهمیه نیست. هدف ما در این فصل ارائه بازی های خوب و آبرومند و در حد نام و اعتبار فولاد است. ضمن این که در این راه نیم نگاهی هم به کسب رتبه های بالای جدول داریم.

 

* قبل از این که لیگ هفدهم آغاز شود پیش‌بینی شما از این مسابقات چیست و فکر می‌کنید چه تفاوت هایی با لیگ شانزدهم داشته باشد؟

- شرایط تیم‌ها در پیش فصل نشان می‌دهد که تعداد مدعیان قهرمانی نسبت به فصل گذشته بیشتر شده و رقابت هم بسیار فشرده تر خواهد بود. تکلیف قهرمان هم بر خلاف لیگ گذشته، در هفته‌ها و شاید هم در هفته آخر مشخص شود.

 

* حاضرید قبل از شروع لیگ پیش‌بینی کنید که کدام تیم‌ها در کورس قهرمانی قرار می‌گیرند؟

- به نظر من پرسپولیس که مدافع عنوان قهرمانی است، حتما یکی از مدعیان قهرمانی خواهد بود. استقلال هم شرایطش به گونه‌ای است  که می‌توان پیش‌بینی کرد در بین مدعیان جدی قهرمانی قرار دارد. سپاهان هم نسبت به بسیاری از تیم‌های دیگر شرایط خوبی دارد و این تیم را هم می‌توان مدعی قهرمانی دانست. در کنار این سه تیم، ذوب آهن را هم با توجه به ثبات بازیکن و مدیریت و جذب امیر قلعه نویی بعنوان سرمربی می‌توان یک مدعی جدی برای قهرمانی به حساب آورد.

 

* در اولین سال حضورتان در فولاد بعنوان سرمربی انتظارتان از هواداران و مدیران این باشگاه چیست؟

- از هواداران انتظار دارم که در همه بازی‌ها با حضور در ورزشگاه از تیم خودشان حمایت کنند و ما را زود قضاوت نکنند. به این تیم که تغییرات زیادی داشته فرصت بدهند تا خودش را پیدا کند و به ما بعنوان کادر فنی اعتماد کنند و مطمئن باشند که پاسخ این اعتماد را خواهیم داد. از مدیریت  تیم هم همین انتظار را دارم که در طول مسابقات هم کماکان از مجموعه تیم با قدرت حمایت کنند تا انشاءاله در کنار هم فصل خوبی را برای فولاد رقم بزنیم. 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------