آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخباردانشگاه ,خبرهای  دانشگاه  ,آزمون دکتری

کلید کنکور دکتری امروز منتشر می‌شود/انتخاب رشته در نیمه اول اردیبهشت

مشاور عالی سازمان سنجش از انتشار کلید آزمون دکتری از بعدازظهر امروز چهارشنبه ۱۱ اسفند خبر داد. حسین توکلی در گفت‌وگو با…
رستوران,رستوران گیلار


دفترچه کنکور سراسری 91 منتشر شد 

دفترچه کنکور سراسری 91 منتشر شد

 

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۹۱ خبر داد و گفت: در بند ۴۳ فرم تقاضانامه یک تغییر بوجود آمده که گزینش رشته های تحصیلی مراکز تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران به اعلام علاقمندی اضافه شده است.

سیدجلال طباطبایی در گفتگو با مهر افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۹۱ از امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می توانند نسخه PDF آن را از سایت دریافت کنند.

وی یادآور شد: کارت اعتباری ثبت نام در آزمون سراسری نیز از هم اکنون قابل خریداری است. ثبت نام در این آزمون از روز ۱۶ آذر آغاز می شود و افرادی که مایل به خریداری کارت اعتباری و دریافت دفترچه از ادارات پست هستند نیز می توانند از ۱۶ آذر به ادارات پست مراجعه کنند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: امکان خرید کارت اعتباری ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۱ با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب فراهم است و داوطلبان می توانند با خرید اینترنتی و دریافت دفترچه از هم اکنون، خود را برای ثبت نام نهایی آماده کنند.

وی با اشاره به یک تغییر در شرایط ثبت نام و اعلام علاقمندی در آزمون سراسری، گفت: در بند ۴۳ فرم تقاضانامه یک تغییر بوجود آمده است که گزینش رشته های تحصیلی مراکز تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران به اعلام علاقمندی اضافه شده است.

معاون اجرایی سازمان سنجش اضافه کرد: افرادی که مایل هستند می توانند علاقمندی خود را در این مرحله اعلام کنند اما در این مرحله نیازی به پرداخت هزینه اعلام علاقمندی نیست و پس از مشخص شدن کدرشته محل مربوط از سوی وزارت آموزش و پرورش هزینه لازم و نحوه پرداخت آن اعلام خواهد شد.

به گزارش مهر، ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۱ از روز ۱۶ آذر آغاز می شود و تا ۲۵ آذرماه ۹۰ ادامه دارد. استقرار اطلاعات ثبت نامی و ویرایش نیز در روزهای ۳۰ بهمن تا ۳ اسفند ماه سال ۹۰ امکان پذیر است. آزمون سراسری سال ۹۱ در روزهای ۸، ۹ و ۱۰ تیرماه ۹۱ برگزار می شود.../انتخاب

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------