نحوه استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن رنگ موعوارض جوش شیرین برای مو, پاك كردن رنگ مو با سركه و جوش شیرین, راههای خانگی پاک کردن رنگ مو

پاک کردن رنگ مو

 

نحوه از بین بردن رنگ مو با جوش شیرین

اگر از رنگ موهایتان ناراضی هستید و می خواهید رنگشان را پاک کنید، یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین است و به شما کمک میکند با هزینه بسیار کم در خانه رنگ مویتان را پاک کنید.

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که موهایتان را رنگ کرده باشید و رنگ مویتان به دلخواهتان در نیامده باشد یا رنگ مو به چهره تان نیاید و از رنگ کردن مویتان پشیمان شده باشید. 

اغلب افرادی که از رنگ کردن مویشان پشیمان می شوند برای پاک کردن رنگ مو به سالن های آرایشی مراجعه می کنند یا از مواد آرایشی گران قیمت برای پاک کردن رنگ مو استفاده می کنند. 

 

از آنجا که مواد شیمیایی همیشه ضررهای خاص خودشان را دارند و ممکن است آسیب بیشتری به موها وارد کنند ، شاید ترجیحتان این باشد که مواد طبیعی را جایگزین نمایید. یکی از مواد طبیعی که برای پاک کردن رنگ مو استفاده می شود جوش شیرین ایت و شما میتوانید با پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین به نتیجه دلخواهتان برسید و آسیب کمتری به تارهای مو وارد کنید.  

 

البته نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که معمولا رنگ های روشن و فانتزی بهتر پاک می شوند و پاک کردن رنگ های تیره با طیف قهوه ای یا مشکی کار بسیار سختی است و ممکن است باعث سوختن موها شود. 

 

جوش شیرین خاصیت سفید کننده و پاک کنندگی دارد ، شاید جوش شیرین نتواند موی شما را کاملا سفید کند ولی میتواند رنگ مویتان را تا حدود زیادی پاک کند و رنگ موها را روشن تر کند. 

 

بعد از رنگ کردن مو هر چه زودتر اقدام به شستشوی مو با جوش شیرین نمایید ، از آنجا که هنوز رنگ مویتان تثبیت نشده است ، احتمال موفقیت آمیز بودن پاک شدن رنگ مویتان بیشتر است. در صورتی که از رنگ مو نیمه دائم استفاده کنید ، جوش شیرین بهتر میتواند رنگ روی موها را پاک کند. 

 

نحوه پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین, پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و ویتامین ث, پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین

نحوه پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و شامپو ضد شوره 

 

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و شامپو ضدشوره

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین مراحل ساده ای دارد ، لوازم مورد نیاز شما عبارتند از :

- شامپو ضد شوره

- نرم کننده مو

- جوش شیرین

موهایتان را با شامپو ضد شوره بشویید ، شامپوهای ضد شوره مو معمولا قوی تر هستند و PH بالاتری دارند و کمک میکنند رنگ موهایتان بهتر پاک شود. 

 

مقدار مساوی جوش شیرین و شامپو را مخلوط کنید و روی موها را با این ترکیب بپوشانید و ماساژ دهید ، 10 دقیقه اجازه دهید روی موها بماند و سپس آبکشی کنید. 

دوباره موها را با شامپو ضد شوره بشویید و 5 دقیقه صبر کنید و سپس موها را آبکشی کنید. 

 

موهایتان را نرم کننده بزنید و سپس آبکشی کنید. 

با این روش با هزینه بسیار کم میتوانید رنگ موها را پاک کنید و از آسیب دیدن موها با مواد شیمیایی اجتناب کنید. 

 

از آنجا که احتمالا چربی موی سرتان بعد از 3 بار شستشو کاملا از بین رفته است و به احتمال زیاد بعد از خشک شدن موها ، در پوست سرتان احساس خارش می کنید بهتر است بعد از اتمام کار و گرفتن نم موها با یک روغن طبیعی مثل روغن بادام پوست سر را چرب کنید. 

در صورت نیاز می توانید 3 – 4 روز متوالی شستشوی مو با ترکیب جوش شیرین و شامپو ضد شوره را چند بار دیگر تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. 

 

 پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین, پاک کردن رنگ مو, پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و شامپو ضدشوره

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و سرکه

 

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه جزو مواد پاک کننده محسوب می شوند و میتوانند رنگ مو را به خصوص اگر نیمه دائم باشد از روی مو پاک کنند. 

2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با نصف فنجان آب مخلوط کنید و موها را به این محلول آغشته نمایید و بعد از 10 دقیقه آبکشی کنید. 

سرکه ، 1 فنجان آب و 5 قطره اسانس روغنی دلخواهتان را ترکیب کنید و موها را با این محلول خیس کنید و بعد از 1 دقیقه آبکشی کنید. 

از این روش میتوانید 3 – 4 روز متوالی استفاده کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. 

 

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی خاصیت پاک کنندگی قویتری نسبت به شامپو دارد و میتوند رنگدانه ها را از مو جدا کند.

3 قاشق غذا خوری جوش شیرین ، 4 قاشق غذا خوری شامپوی ضد شوره. 1 قاشق غذا خوری مایع ظرفشویی را مخلوط کنید تا یکدست شود و روی موها را با این ترکیب آغشته کنیدو با کلاه پلاستیکی رویشان را بپوشانید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید و سپس نرم کننده بزنید. 

2 – 3 روز متوالی میتوانید از این روش استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

 

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و آبلیمو

ترکیب لیمو و جوش شیرین میتواند رنگ را از بافت مو جدا کند و به کمرنگ شدن موهایتان کمک کند.

مقدار مساوی جوش شیرین و آبلیمو را مخلوط کنید و روی قسمت  های رنگی مو بکشید و بعد از 20 دقیق با شامپو ضد شوره موا را بشویید و نرم  کننده بزنید. 

3 – 4 روز متوالی اینکار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

 

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و شامپو ضدشوره, پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و سرکه, پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و آبلیمو

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و سولفات منیزیم

 

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و سولفات منیزیم

منیزم سولفات یکی از بهترین مود برای پاک کردن رنگ مو است و تا حدودی رنگ مویتان را از بین می برد. 

مقدار مساوی جوش شیرین و منیزیم سولفات را مخلوط کنید و در 1 فنجان آب حل کنید و روی موها بکشید و بعد از 20  دقیقه با شامپو ضد شوره بشویید و نرم کننده بزنید. 

3 – 4 روز این کار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. 

 

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و ویتامین ث

افزودن ویتامین ث به ترکیب جوش شیرین و شامپو ضد شوره باعث می شود که خاصیت پاک کنندگی قوی تری داشته باشند.

1 قاشق غذاخوری جوش شیرین ، 5 – 10 کپسول فشرده ویتامین ث را با 2 قاشق غذاخوری شامپو ضد شوره مخلوط کنید و روی موهای مرطوب بکشید و بعد از 30 – 60 دقیقه موها را بشویید و نرم کننده بزنید. 

 

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین و پراکسید 

پراکسید هیدروژن یک ماده سفید کننده است که رنگ مو را از بین می برد ، با این که استفاده از آن باعث خشک شدن مو ها می شود ولی به اندازه دکلره قوی نیست. 

6 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با 3 قاشق غذاخوری پر اکسید هیدروژن 3 درصد و 1 قاشق غذاخوری نرم کننده مخلوط کنید و روی موها بکشید و با کلاه حمام به مدت 60 دقیقه موها را بپوشانید و سپس بشویید و نرم کننده بزنید. 

هفته ای 1 – 2 بار میتوانید از این روش استفاده کنید. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------