هایلایت و لولایت چه تفاوتی با هم دارند؟تفاوت لولایت و هایلایت, لولایت و هایلایت, تفاوت لولایت و هایلایت چیست

تفاوت هایلایت و لولایت مو

 

بالیاژ، آمبره مو، سامبره مو، هایلایت، لولایت! شاید با شنیدن این اصطلاحات براي آرایش مو اندکی گیج شوید به دلیل آن که هر روز سبکی تازه براي رنگ کردن مو مد ميشود و ما هنوز سبک گذشته رنگ کردن مو را کامل یاد نگرفته ایم. به همین علت ما تصمیم داریم تا هر یک از این موارد را براي شما کاملاً شرح دهیم تا بتوانید انتخاب بهتری براي رنگ مو داشته باشید.

در این مطلب به تفاوت هایلایت و لولایت مو می پردازیم. دو سبک پرطرفدار رنگ کردن مو که همیشه مد است.

 

براي این که بتوانید بهتر با تفاوت هایلایت و لولایت مو اشنا شوید لازم است اول تعریف هر یک از این دو را بدانید.

 

هایلایت چیست؟

هایلایت به بخش ها یا قسمت هایی از مو گفته ميشود که چند سایه روشن تر از رنگ پایه ی موها هستند. هدف اصلی اضافه کردن هایلایت به موها این است که رنگ کلی آنها را روشن کنید و نرمي و بعد را به آن اضافه کنید. رنگ هایلایت شما بر مبنای رنگ پایه/ طبيعي موها و صورت شما تعيين ميشود .

 

مهم نیست که رنگ پایه ی موها چیست، ولی نکته ای که اهمیت زيادي دارد این است که هایلایت هیچوقت نباید بیش از ۳ درجه روشن تر از رنگ پایه باشد. مثلا ، چنانچه موهای تان رنگ سیاه پرکلاغی است، هایلایت روی آنها باید سایه ای از قهوه ای تیره باشد، اشخاص سبزه باید از رنگ های مسی یا کاراملی استفاده کنند و آدم های سفید و بور باید رنگی روشن تر از بلوند را انتخاب کنند. 

 

دو راه براي هایلایت کردن موها وجود دارد . شما میتوانید از روش دستی براي انجام آن استفاده کنید( که اکنون روش معروف “بالیاژ” نامیده ميشود ) یا همان فویل قدیمی را بکار ببرید. در این شیوه قطعاتی از فویل آلومینیومی براي جداسازی بخش هایی از مو مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از فویل مانع نشت رنگ به موهای اطراف ميشود و دقیقا همان ظاهری را به موهای تان ميدهد که دنبال اش بوده اید.

 

تفاوت لولایت و هایلایت, لولایت و هایلایت, تفاوت لولایت و هایلایت چیست

 هایلایت و لولایت مو

 

لولایت چیست؟

همان طور که گفته شد هایلایت سبب روشن شدن موها می شود، ولی لولایت دقیقا برعکس عمل ميکند . در لولایت لابه لای مو ها رگه هایی با رنگ چند درجه تیره تر نسبت به پایه مو ایجاد می شود . هدف از انجام لولایت هم مثل هایلایت، عمق دادن به موها است. با توجه به اینکه لولایت مو ها را تیره ميکند ، سبب ضخیم تر و پرحجم تر دیده شدن مو ها می شود. در لولایت هم مثل هایلایت از کلاه و یا فویل استفاده می گردد. شیوه کار در هر دو نوع رنگ کردن مو یکسان است، ولی در ترکیب رنگ نهایی با یکدیگر متمایز هستند. لولایت ها هم مثل هایلایت ها انواع مختلفی مثل لولایت ماهاگونی، لولایت مشکی، لولایت قهوه ایی و... دارد.

 

تفاوت لولایت و هایلایت, لولایت و هایلایت, تفاوت لولایت و هایلایت چیست

فرق بین  هایلایت و لولایت مو

 

تفاوت بین هایلایت و لولایت در چیست؟

احتمالا این دو شبیه به نظر برسند ولی لولایت و هایلایت تفاوت زيادي دارند. این دو شیوه از جهت های گوناگون عکس یکدیگر عمل ميکنند . در این جا به تفاوت های اصلی هایلایت و لولایت نگاهی می اندازیم.

 

گرچه در این مورد قانون مشخصی وجود ندارد ولی هایلایت روی موی تیره ظاهر بهتری داشته( مثل طيف قهوه ای و مشکی) و لولایت روی موی روشن تر( مثل طيف بلوند و قهوه ای روشن).

 

شاید هایلایت رویایی به نظر برسد ولی از آنجایی که مو دکلره ميشود میتواند به مو اسیب برساند. در حالی که در لولایت مو فقط رنگ ميشود و اسیب خاصی وجود نخواهد داشت.

 

گرچه هایلایت و لولایت به مو ابعاد تازه می بخشند ولی هایلایت درخشش مو را افزایش ميدهد و لولایت عمق و حجم مو را.

 

انتخاب هایلایت یا لولایت به فصل هم بستگی دارد. معمولاً هایلایت در فصل تابستان زیباتر است و مو را درخشان تر نشان ميدهد . از سوی ديگر رنگ های تیره در زمستان جذاب تر هستند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------