تفاوت ادو تویلت و ادوپرفیوم در چیست و کدام یک بهتر است؟ادو تویلت مردانه, ادو تویلت یعنی چه, تفاوت ادوپرفیوم با ادو تویلت

ادوتویلت چیست

 

ادو تویلت چیست و ادوپرفیوم با ادو تویلت چه تفاوتی دارند؟

ادو تویلت اصطلاحی فرانسوی است که نشان دهنده درصد غلظت  5-  15 درصدی عطر است، که ماندگاری حدود 4 ساعتی دارد. 

عطرهای مدرن براساس درصد اسانس معطر ، آب و الکل موجود در آن ها نامگذاری می شوند. هر چه درصد اسانس معطر موجود در خوشبو کننده ها بیشتر باشد ماندگاری و پخش شوندگی بیشتری خواهند داشت و به همان نسبت قیمت آن ها هم افزایش پیدا خواهد کرد. 

 

ادو تویلت ( به فرانسوی :   Eau de toilette  ) واژه ای فرانسوی به معنی فرم رقیق و سبک عطر است . ادو تویلت عطر رقیق یا به اصطلاح آب معطر است که بیشتر به عنوان خوشبو کننده پوست استفاده می شود. 

 

مقدار اسانس روغنی معطر کم و مقدار الکل در ترکیب ادوتویلت زیاد است و معمولا بعد از حمام و اصلاح برای خوشبو کردن پوست استفاده می شود. 

در طبقه بندی عطرهای مدرن واژه ادوتویلت برای توصیف غلظت عطر استفاده می شود . ادوتویلت از نظر مقدار عطر موجود در آن ضعیف تر از ادوپرفیوم و قوی تر از ادکلن است. 

 

ادوتویلت یعنی چه؟

روی شیشه ادوتویلت ها معمولا عبارت اختصاری EDT مشاهده می شود. از آنجا که ماندگاری این عطرها کوتاه مدت است میتواند برای استفاده روزانه مناسب باشد . میزان ماندگاری ادوتویلت با توجه به گرم یا سرد بودن رایحه میتواند کم یا زیاد شود . از آنجا که مقدار اسانس معطر در این محصول کم است تولید کنندگان روی ترکیب نت های ابتدایی آن بیشتر تمرکز میکنند.

 

 ویژگی های ادوتویلت, ادکلن های ادو تویلت, ادو تویلت فراری

میزان ماندگاری ادوتویلت

 

ماندگاری ادوتویلت 

ادوتویلت یا به اختصار EdT حدود 5 – 15 درصد غلظت اسانس معطر دارد ، بویش ملایم است و ماندگاری زیادی ندارد ، حداکثر ماندگاری ادوتویلت بین 4 – 5 ساعت است و باید چند بار در طول روز تمدید شود.

 

تفاوت ادوتویلت و ادوپرفیوم

تفاوت خوشبو کننده های ارائه شده به بازار به دلیل میزان غلظت عطر یا اسانس معطر موجود در آن ها و قدرت پخش شوندگی آن ها است. ممکن است عطری که استفاده می کنید تا چندین روز رایحه اش روی لباس باقی بماند ولی پخش شوندگی احساس آن از فاصله حداکثر 24 ساعت طول خواهد کشید. 

 

تفاوت ادوتویلت و ادوپرفیوم در موارد زیر خلاصه می شود : 

- غلظت کمتر عطر ادوتویلت نسبت به ادوپرفیوم 

- ماندگاری کمتر ادوتویلت نسبت به ادوپرفیوم

- قیمت ارزانتر ادوتویلت

- رایحه سبک تر و تازه تر ادوتویلت در مقابل رایحه قوی تر و غنی تر ادوپرفیوم

 

ادکلن های ادو تویلت, ادو تویلت فراری, ادو تویلت

تفاوت ادوپرفیوم با ادو تویلت 

 

به طور کلی خوشبوکننده ها از نظر قیمت و ماندگاری با عناوین مختلف تولید و روانه بازار می شوند که به ترتیب از بالاترین قیمت و ماندگاری به کمترین قیمت و ماندگاری عبارتند از :

 

• پرفیوم perfume : غلظت عطر یا اسانس معطر موجود در پرفیوم ها 20 – 40 درصد است و بیشترین ماندگاری بین 8 – 24 ساعت دارند. 

 

• ادوپرفیوم Eau de Parfum : ادوپرفیوم رایحه ای قوی تر و لوکس تر از ادوتویلت دارد و معمولا دارای 15 – 20 درصد عطر هستند. ماندگاری ادوپرفیوم بیشتر از ادوتویلت و حدود 4 – 5 ساعت ست. 

 

• ادوتویلت Eau de Toilette : اسانس معطر موجود در ادوتویلت  حدود 5 – 15 درصد است و پخش شوندگی آن بین 2 – 3 ساعت دوام دارد. ادوتویلت ها گزینه ای مناسب برای استفاده روزانه هستند در حالی که ادوپرفیوم را بیشتر به عنوان عطر شبانه استفاده می کنند. 

با توجه که غلظت کمتر اسانس موجود در ادوتویلت بنابراین قیمت کمتری نسبت به ادوپرفیوم دارد. 

 

• ادکلن Eau de Cologne : غلظت عطر موجود در ادلکن حدود 2 – 4 درصد است و به طورکلی ارزان تر از ادوتویلت محسوب می شود و ماندگاری آن حدود 2 ساعت است و برای قرارها و بیرون رفتن های کوتاه مدت مناسب است. 

 

در آمریکای شمالی ادکلن فقط به عنوان عطر مردانه استفاده می شود. 

از آنجا که ادکلن ماندگاری کمی دارد و باید به دفعات و در مقدار زیاد استفاده شود در شیشه های بزرگ تولید و عرضه می گردد. 

 

ادکلن های ادو تویلت, ادو تویلت فراری, ادو تویلت

ادکلن های ادو تویلت

 

ادوتویلت بهتره یا پرفیوم

حالا که با تفاوت و علت نامگذاری عطرها آشنا شده اید می دانید که پرفیوم غلیظ ترین ، با کیفیت ترین ، ماندگار ترین و البته گران ترین گزینه موجود برای خرید است که پخش شوندگی بسیار بالایی دارد و رایحه آن تا مدتی در مشام اطرافیان و کسانی که از کنارشان عبور میکنید باقی می ماند.

 

پرفیوم ها بسیار لوکس هستند و اغلب مناسب استفاده در موقعیت ها و مهمانی های خاص تولید شده اند و کمتر برای استفاده روزانه کاربرد دارند.  

ولی ادوتویلت قیمت بسیار مناسبی دارد که مناسب برای استفاده روزمره تولید شده است و بویش بینی دیگران را پر نمی کند ولی باعث می شود همیشه خوشبو و آراسته باشید و حضورتان احساس خوبی به دیگران بدهد. 

 

از سویی دیگر غلظت بالای پرفیوم ممکن است برای برخی از افرد ایجاد حساسیت یا سردرد کند و مناسب مکان های کوچک یا سربسته نیست . در حالی که ادوتویلت به دلیل پایین بودن غلظت چنین مشکلی را  ایجاد نمی کند بنابراین برای رفتن به محل کار و مکان های اداری و اماکن سربسته یا دورهمی های خانوادگی مناسب تر است. ولی پرفیوم برای استفاده در قرارهای کاری خارج از محیط اداری ، باغ تالار یا مجالس با فضای بزرگ فوق العاده است .

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023